ח"כ שלי יחימוביץ', המתמודדת בימים אלו לראשות מפלגת העבודה, הוזמנה לנאום בצעדת האחד במאי, חג הפועלים, שהתקיימה הבוקר בת"א, אך החליטה שלא להופיע בעצרת, בה השתתפו מפלגת העבודה, חד"ש ומרצ, כנציגת מפלגת העבודה. אחד ממארגני העצרת: "מדובר כנראה בהחלטה פוליטית של קמפיין הפריימריז שלה, שם מודאגים מכך שאנשי מפלגת העבודה ייזכרו בכך שיחימוביץ' הצביעה לחד"ש"

אלפי מפגינים של תנועות חברתיות ומפלגות השמאל צעדו היום בת"א במחאה נגד מדיניותה החברתית של הממשלה, ובקריאות כנגד ההפרטה ובעד זכויות עובדים, בצעדת האחד במאי המסורתית, שהפכה למפגן מחאה נגד ממשלת נתניהו.

מהדשא של גן מאיר נעדרה דווקא חברת הכנסת שלי יחימוביץ', המתמודדת כיום לראשות מפלגת העבודה, על אג'נדה חברתית, הדומה מאוד לסיסמאות על שלטי המפגינים.

מקורות בקואליציית האחד במאי, שארגנה את הצעדה, אישרו ל- thepulse כי יחימוביץ' דווקא הוזמנה לנאום בעצרת כנציגת מפלגת העבודה, אך באופן מפתיע, סירבה להופיע באירוע המתוקשר.

מפלגת העבודה שותפה בקואליציית האחד במאי, מארגנת ההפגנה, ומיוצגת בה באמצעות המשמרת בצעירה של העבודה, בראשותה עומדת כיום מיכל בירן, שהיתה בעבר עוזרתה הפרלמנטרית של יחימוביץ' ונחשבת כיום מראשי תומכיה.

בירן, שיכלה להשפיע על בחירת נציג מפלגת העבודה שינאם באירוע, בחירה טעונה בימים בהם המתמודדים בפריימריז במפלגה מתמודדים על האג'נדה החברתית, הזמינה את יחימוביץ' להופיע - אך יחימוביץ' סירבה.

"מדובר כנראה בהחלטה פוליטית של קמפיין הפריימריז שלה, שם מודאגים מכך שאנשי מפלגת העבודה ייזכרו בכך שיחימוביץ' הצביעה לחד"ש לפני שעמיר פרץ צירף אותה למפלגת העבודה ודאג לבחירתה לכנסת" אומר אחד ממארגני קואליציית האחד במאי "לא רצו שהיא תצטלם ליד דב חנין ושלטים של חד"ש הקומוניסטית בצעדת האחד במאי. זה מפתיע מצד מישהי שתמיד טענה שהיא נאמנה לדרך ומייצגת פוליטיקה מסוג אחר, ממתי האג'נדה של האחד במאי היא לא האג'נדה שלה?"

http://www.youtube.com/watch?v=VbNNMS_5nqI

בסופו של דבר הופיע כנציג מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ, שכלל לא ידע על כך שיחימוביץ' הוזמנה לפניו וסירבה להופיע. פרץ, שהתקבל בתשואות ע"י אלפי המפגינים, קרא בעצרת האחד במאי "להוציא את חברות כוח האדם מחוץ לחוק, לנהל מאבק נגד הדיקטטורה של ההון במדינת ישראל, ולייסד הסתדרות של כל הארגונים החברתיים בישראל, שתהיה ארגון יציג מול הממשלה ובתי משפט בשמם של נכים, קשישים ואוכלוסיות חלשות".