אלפי יהודים חרדים ממדינת ניו יורק ייצאו ביום ג', לכיוון וושינגטון להפגין מול ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבית הלבן. מארגני ההפגנה מוחים על "משטר הדיכוי שנוקטת ממשלת נתניהו כלפי ציבור שומרי תורה ומצוות, על הרדיפות נגד הדת היהודית ועל עקירת התורה"

זעמם של החרדים האמריקאים מתרכז בחילול בתי קברות יהודים עתיקים שלטענתם, "התגברה באופן מבהיל בתקופת שלטונו של נתניהו". ועל החלטתו של נתניהו לשנות את תכניות הבניה של חדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון, באופן שלטענת הציבור החרדי גרם לחילול בית הקברות. "בתקופה של חודש ימים נהרסו עפ''י הוראת ממשלת נתניהו בתי הקברות היהודיים בציפורי, אשקלון, נצרת ויפו והסכנה מרחפת על ביה''ק ביבנה." אומרים מארגני ההפגנה, מהתנועה החרדית "אתרא קדישא".

המפגינים החרדים, בראשות רבנים מארה"ב וקנדה, יקראו בהפגנה שתתקיים מול הבית הלבן לנשיא ארה"ב, ברק חוסיין אובמה, לקחת תחת חסותו את היהודים הנרדפים באה''ק, ולהפעיל את השפעתו על מר נתני-הו לחדול ממסע הדיכוי נגד הדת היהודית.

"היהדות החרדית מזועזעת עד עומק נשמתה נוכח מסע הדיכוי האכזרי שמנהלת משטרת ישראל נגד המפגינים החרדים הכואבים את חילול הקברים. מעצרים המוניים , מכות רצח אכזריות, התזת גז מדמיע על רבנים מפורסמים ואדמורי''ם ידועי שם הנם רק חלק ממדיניותה הפראית של ממשלת נתניהו." אומרים מארגני ההפגנה.

נציגי המפגינים יפגשו עם בכירים בבית הנבחרים ובסנט, ומשלחת מטעמם תגיש עצומה לשרת החוץ של ארה''ב הילארי קלינטון , על מנת שתוקם וועדת חקירה לבדוק את "הפרת זכויות האדם בממשלת נתניהו".

במהלך פגישתו של נתניהו עם אובמה ביום ג', מתכננים המפגינים החרדים עצרת אדירה בה ישמעו נאומים באידיש ובאנגלית ותפילות "להצלת היהודים בא''י משונאיהם מבית ומבחוץ, ולביטול שלטון הדיכוי הרומס תחת רגליו את תורתנו הקדושה", דיווחו מארגני ההפגנה.