כלים

הכנסת אישרה את הצעת החוק של ח״כ פאינה קירשנבאום לפתיחת אזורי רישום בנישואין בקריאה טרומית ברוב של 57 ח"כים. על פי הצעת החוק יוכל כל זוג לבחור היכן ברצונו להינשא. ח"כ קירשנבאום: "הצעת החוק פותרת את בעיית הנישואין של הגיורים הצבאיים בישראל"

כיום, כל זוג הבא להינשא מחויב להירשם בעיר מגוריו. עובדה זו מגבילה את הזוגות ולא מאפשרת להם בחירה ברבנות בה הם מעוניינים להינשא, אך הבעיות הם חריפות הרבה יותר, שכן, ישנן רבנויות מחמירות אשר אינן מקבלות גיורים צבאיים ומקשות על זוגות אשר הוריהם לא נישאו בארץ או הם עצמם לא נולדו בארץ.

כך, נוצר אבסורד בו בני זוג יקבלו סירוב להשיא אותם מרב העיר שלהם, בשל העובדה כי תפיסת עולמו מחמירה, אך לרב בעיר הסמוכה לא תהיה כל בעיה להשיאם.

הצעת החוק גם מסדירה את פעילותו של ארגון "צהר", אשר משיא זוגות מכל הארץ.

הצעת החוק מבקשת ליצור מצב בו כל זוג יוכל לבחור את הרבנות בה ירצה להינשא, אך גם ליצור מצב בו נוצרת תחרות על הזוגות משום שכל זוג מכניס 600 ש״ח לרבנות. כך, רבנויות מחמירות יאבדו זוגות המבקשים להינשא ויאולצו להגמיש את התנאים.

ח״כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), יוזמת החוק: ״מדובר במהפכה בתחום הנישואין במדינת ישראל. הצעת החוק תאפשר חופש לבני זוג לבחור היכן להינשא ותפתור בעיות רבות בתחום הנישואין. הצעת החוק תאפשר לכל זוג לבחור את הרב אשר בו יחפוץ על מנת שילווה אותו לאורך חייו בתחום הדת. אני מברכת את הכנסת על אישור החוק לאחר כל הקשיים בגיבוש ההסכמה סביבו ומקווה שנוכל להעבירו בקריאה שנייה ושלישית בהקדם האפשרי.״

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS