סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון, העביר שבוע שעבר בוועדת חוקה את הצעת החוק שלו לחנינה על תנאי למחבלים אשר ישתחררו בעסקת חילופי שבויים: "כל מחבל שישתחרר בעסקת שבויים ויחזור לעסוק בטרור בצורה כלשהי, החנינה שלו תבוטל והוא יחזור להמשך מאסר תוך כדי פתיחת הליך נוסף נגדו בבית המשפט". במסגרת ההצעה, אשר הוצמדה להצעת חוק ממשלתית בנושא בכדי לזרז את הליכי החקיקה, הוגדר כי החנינה לא תהייה מוחלטת ותותנה בהמשך התנהגותו של המחבל המשוחרר

החלק השני של עסקת שליט, אשר כולל את שחרורם של 550 מחבלים, יחתום את העסקה אשר החלה בחודש אוקטובר האחרון: "החוק יגדיר כי לא יהיה מדובר בחנינה של האסירים אלא בשחרור על תנאי, כאשר לכל אסיר תישאר יתרת מאסרו, אשר תופעל מיידית במידה ויחזור לטרור" אמר דנון.

במצב הקיים, אסיר אשר קיבל חנינה, וחזר לעסוק בטרור ולבצע עבירות, דינו כדין כל אדם שעוסק בטרור, יש צורך באיסוף מספר רחב של ראיות אשר יאפשרו להרשיעו במשפט. ההליך המשפטי לוקח זמן רב וכן איסוף די ראיות לצורך הרשעה הינו גדול.

מהות החוק הינה לתקן את העיוות, לדברי ח"כ דנון, את המשפט יחליף הליך מנהלי- מזורז, אשר יאפשר להחזיר את גזר הדין הקודם של האסיר המשוחרר, על ידי הוכחה כי אותו אסיר חזר לעסוק בטרור: "המחבלים שמשוחררים בעסקאות שבויים הופכים לסמל ולמודל עבור מחבלים אחרים. החוק ימנע מאותם מחבלים לחזור ולשתף אחרים מניסיונם בטרור, מכיוון שגם סיוע, ולו הקטן ביותר, יחזיר אותם להמשך מאסרם"

החוק החדש נועד להביא למצב, שהמחבלים המשוחררים יירתעו מביצוע עבירות שהעונש עליהם הוא מאסר קצר, בידיעה שהם עלולים להישלח לכלא לשארית המאסר הקודם, שיכול להיות לכל ימי חייהם: "אנחנו לא פראיירים- אם המחבלים ולו יפזלו לדרך הטרור הם יחזרו מיידית מאחורי סורג ובריח" אמר דנון.