הערב תעבור בקריאה טרומית הצעת חוק המעגנת לראשונה תנאי כליאה הולמים לאסירים. ח"כ דב חנין: " הקץ לשלילת זכויות יסוד מאסירים"

במליאת הכנסת תעבור הערב בקריאה טרומית הצעת חוק היסטורית שיזם ח"כ דב חנין (חד"ש) המעגנת בחוק לראשונה תנאי כליאה הולמים לאסירים. ההצעה תועבר במקביל להצעה ממשלתית בעניין שהוגשה בעקבות הלחץ המתמשך של יוזמי החוק וחברי ועדת הפנים של הכנסת.

לדברי ח"כ חנין: "זכויות האדם לא יכולות לעצור בשערי הכלא. גם לאסירים יש זכויות, גם להם יש כבוד, וגם עליהם צריך להגן. הצעת החוק מבטיחה לאסירים תנאים הולמים "שלא יהיה בהם כדי לפגוע בבריאות ובכבוד" שלהם."

"הצעת החוק מבטיחה זכות לתנאי תברואה הולמים, לתנאים שיאפשרו לשמור על ניקיון, לכל טיפול רפואי דרוש, להשגחה מתאימה לפי דרישות רפואיות, למזון בכמות ובהרכב בריאים, לתנאי תברואה ואוורור סבירים בתאים, למתקן החזקת חפצים אישיים, למיטה, מזרון ושמיכות וכן להליכה יומית באוויר הפתוח".

"לא ניתן יהיה עוד להלין אסירים על הרצפה, לא ניתן יהיה עוד לשלול מאסירים את הזכות לשאוף אוויר בחוץ. בתי הסוהר הם החצר האחורית של החברה. כל חברה נבחנת ביחס לחצר האחורית הזאת".