התנסות חווייתית של רכב מתהפך, סימולצית נהיגה ברכבי קארטינג, תערוכה, מיצגים והופעה של רז חדד ואיזקיס יעמדו במרכז יום המחויבות הלאומי לבטיחות בדרכים שייערך במתחם המדיטק בחולון ב-1.11.10 ואשר יוקדש לסכנות שבהסחת הדעת בזמן נהיגה

כלים

המטה העירוני לבטיחות בדרכים בחולון והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יציינו את "יום המחויבות הלאומי לבטיחות בדרכים" ביום שני, 1.11.10, בין השעות 17:00 – 21:00 במתחם המדיטק.

האירוע יחל בתהלוכה של ילדי הגנים בעיר והוריהם עם מסרים בטיחותיים עד להגיעם למתחם המדיטק. במקום תתקיים פעילות קהילתית של משטרת מרחב איילון, שתכלול, בין היתר, הפעלת סימולטור של רכב מתהפך - התנסות חוויתית המדמה התהפכות במטרה להבין את חשיבות חגירת חגורות בטיחות.

כמו כן, תתקיים סימולציית נהיגה תחת השפעת אלכוהול ברכבי קארטינג, המסייעת לנהג להבין את התוצאות הקטלניות העלולות להיגרם בעקבות פגיעה בכושר הנהיגה.

בנושא הסחת הדעת תתקיים התנסות המדגימה באופן ברור את הסכנה שבנהיגה המוסחת ע"י גורמים שונים. ברחבת המדיטק תוצג גם תערוכת חוצות של בתיה"ס והמתנ"סים בעיר בנושא בטיחות בדרכים בדגש על הסחת הדעת. בין המיצגים תתקיים תחרות נושאת פרסים.

מיצג מיוחד יוצג ע"י מוזיאון הקומיקס, שבו יופיע סיפורו של האמן מישל קישקה. במהלך כל האירוע יהיו מופעי במה לכל המשפחה כולל הופעת אמנים אורחים - רז חדד ואיזקיס.

אירועי יום המחויבות הלאומי לבטיחות בדרכים מתווספים לפעילויות רבות אחרות במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים העירוני שחל השנה בין התאריכים ה- 31.10 – 5.11.

במסגרת שבוע זה יתקיימו בבתי הספר ברחבי העיר מערכי שיעור, פעילויות שונות, סדנאות, הרצאות, הצגות והפעלות מיוחדת בנושא. ליום המחויבות הלאומית לבטיחות בדרכים היו שותפים כל הגורמים העוסקים בנושא בראשות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ובהשתתפות משטרת ישראל, מערכת החינוך, גורמי ההצלה, עמותות ומתנדבים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS