חהכ יעקב פרי

(הדופק הפוליטי)
תמונות מכינוס: 'עושים שלום אזורי בטוח"

בכינוס: 'עושים שלום אזורי בטוח" - הסדרי הבטחון במצב של הסכם אזורי - התקיים דיון שקיימו ח"כ מרב מיכאלי וח"כ יעקב פרי, יו"רים שותפים בשדולה לשת"פ אזורי בשיתוף עם מכון המחקר INSS. בכינוס אמר, ראש המוסד לשעבר, תמיר פדרו: "לשיתוף פעולה החשאי הקיים יש חשיבות רבה אך הוא לאמקדם דבר בהקשר האזורי ובמתן לגיטימציה לקיומה של מדינת ישראל."

(הדופק הבטחוני)
מלחמה וטרור. צילום: אילוסטרציה

פרופ' אסא כשר, ממחברי הקוד האתי של צה"ל: "אנחנו לא הורגים אם לא מוכרחים". "במקרה הנידון לא היה שום הכרח להרוג את הפלסטיני על הכביש ועל כן המקרה היה שגוי". ח"כ יעקב פרי (יש עתיד): "כאשר ניצב איום על חיילי צה"ל או אזרחי ישראל, על החיילים לפעול ללא היסוס בכדי לעצור את האיום בכל דרך אפשרית. זהו תפקידו, יעודו ומטרתו של צה"ל וחייליו. אך עלינו לשמור על צה"ל כצבא המוסרי ביותר בעולם.

(כלכלה צודקת)
ח"כ קארין אלהרר

עבר בקריאה ראשונה: הצעת החוק של ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) תיקון להצעת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות - הלוואה לדיור לאדם עם מוגבלות בתמיכה מיוחדת של רוב מיוחד (80). התיקון לחוק יאפשר מתן משכנתאות לבעלי מוגבלויות על בסיס מבחן הכנסות. אלהרר יו"ר הוועדה לביקורת המדינה אמרה: "הצעת החוק עתידה לתקן עוול משמעותי ולאפשר לראשונה קבלת משכנתא בהתאם למבחן הכנסות ולא בתיוג אדם ע"פ מוגבלותו.

(כלכלה צודקת)
צילום: אילוסטרציה

ועדת הכלכלה החלה להכין לקריאה ראשונה הצעה לסגור פרצות בחוק לפיצוי בביטול טיסה; אל על: מאז שהחוק נכנס לתוקף הוצאנו מעל 8 מיליון דולר על פיצוי וסיוע לטסים. ח"כ פרי: אנחנו מבינים את החיוניות של חברות התעופה הישראליות אך גם דואגים לצרכן ונמצא את האיזון הנכון; חברות התעופה: ההצעה לאפשר לתבוע פיצוי לפי הדין האירופי תייתר את חוק טיבי; משרד התחבורה: כבר היום נוסעים היוצאים מאירופה יכולים לתבוע פיצוי לפי הדין האירופי

(הדופק הבטחוני)
חה"כ יעקב פרי. צילום: יש עתיד

ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) במליאה: "לא יעלה על הדעת שאזרחי מדינת ישראל יממנו את המחבל שבה לרצוח אותם ואת בני משפחתו. לצערנו, כנראה לעולם, מדינת ישראל תצטרך להיות חזקה הן ביכולותיה ההתקפיות והן ביכולות ההרתעה שלה".

(פלילי)
חה"כ יעקב פרי. צילום: יש עתיד

חה"כ יעקב פרי (יש עתיד), ראש השב"כ לשעבר הגיב על גזר דינו של החייל אלאור אזריה: "פרשת אזריה יצרה שברים מסוכנים שנפרעו באמון הציבור בחברה, בציבוריות הישראלית ובצה"ל .

(כלכלה צודקת)
ראש השב"כ לשעבר, חה"כ יעקב פרי. צילום: "יש עתיד"

הצעת החוק של ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) אושרה לקריאה ראשונה: מחבלים לא יהיו זכאים לכספים על חשבון עמיתי קרנות הפנסיה. ועדת העבודה והרווחה אישרה הבוקר (ג') פה אחד לקריאה ראשונה את הצעת החוק של חבר הכנסת יעקב פרי (יש עתיד), ר' השב"כ לשעבר.

(הדופק הבטחוני)
ראש השב"כ לשעבר, חה"כ יעקב פרי. צילום: "יש עתיד"

על רקע מאבקו של ח"כ יעקב פרי (יש עתיד), למיגור הטרור - ועדת העבודה והרווחה לדון בהצעת החוק שיזם לשלילת פיצויי פיטורים וזכויות פנסיוניות של קצבאות נכות ושאירים ממחבלים. ראש השב"כ לשעבר, חה"כ פרי: "מחבל שבא לקחת חיים, אזרחי ישראל לא צריכים לתרום לרווחתו או לשאיריו"

(הדופק הפוליטי)
יעקב נגל ראש המל"ל. צילום: 3157JACK

ראש הממשלה במליאת הכנסת בתשובה לשאלת ח"כ יעקב פרי (יש עתיד): יעקב נגל צריך להמשיך כראש מלל קבוע. "אני ביקשתי מנגל, לרבות היום בבוקר, לכהן באופן קבוע כראש המלל". במסגרת שעת השאלות לרה"מ, שאל ח"כ יעקב פרי (יש עתיד), ראשון השואלים, את ראש הממשלה על היעדר ר' מל"ל קבוע: