"סטודנט", המרכז ללימודי הפסיכומטרי של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, פותח קורס הכנה ייחודי לבחינה הפסיכומטרית, המיועד לאוכלוסיית לקויי הלמידה, המהווים כ-22.3% מכלל התלמידים וזאת לאחר שקורס דומה כבר הותאם לאוכלוסיית כבדי הראיה והעיוורים בישראל

בתחום ההכנה לפסיכומטרי נוצר בשנים האחרונות פרדוקס ייחודי, כאשר 22.3% מהתלמידים הניגשים למבחני הבגרות מאובחנים כלקויי למידה, ולכן פיתח המרכז הארצי לבחינות ולהערכה את המפע"ם- מבחן פסיכומטרי ממוחשב המיועד ללקויי למידה. עם זאת, ברוב קורסי ההכנה לפסיכומטרי של ביה"ס והמכונים השונים, לקויי הלמידה מתרגלים הכנה לבחינה הרגילה, ללא התייחסות לצרכיהם המיוחדים או להקלות המגיעות להם, ולמעשה נחשפים לראשונה למבחן הייחודי שלהם, רק בחדר הבחינה.

"סטודנט" המרכז ללימודי הפסיכומטרי של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, פתח קורס פסיכומטרי חדש המותאם במיוחד לאוכלוסיית לקויי הלמידה ולסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

תוכנית הלימודים החדשה מתמקדת בקורס מקיף באווירה רגועה, תוך ליווי אישי וצמוד מהמורה, בכיתות קטנות של 8-12 תלמידים בלבד (לעומת 35 תלמידים בכיתות אחרות בארץ), מפגשי תרגול וחזרה בקבוצות מצומצמות (2-3 תלמידים בקבוצה), ליווי מקצועי של מומחים בהוראה מותאמת ללקויי הלמידה המומחים גם בהוראת קורס ההכנה לפסיכומטרי, וסדנאות לשיפור אסטרטגיות למידה שיועברו לכל אורך הקורס.

מדריכי הקורס משלבים בשיעורים ובחומר הלימוד כלים ותהליכים המותאמים ללקויי הלמידה ולסובלים מהפרעות קשב וריכוז. השיעורים מתנהלים באווירה רגועה ומתמקדים בשיפור יכולת ההפנמה והזיכרון של לקויי הלמידה, וזאת ע"י מרצים מומחים לפסיכומטרי שהוסמכו להוראת לקויי למידה במיוחד.

עמית בנימין, מנכ"ל "סטודנט", מסביר כי "החלטנו על פתיחת קורס הפסיכומטרי החדש המותאם במיוחד לאוכלוסיית לקויי הלמידה ולסובלים מהפרעות קשב וריכוז, בדיוק כפי שאנו פועלים מול כל האוכלוסיות שאנו מזהים ככאלה הצריכות חיזוקים והזדמנות שווה להתקבל ללימודים הגבוהים. כבר קיים אצלנו קורס לעיוורים וכבדי ראיה, ואנו מתעדים לפתוח קורס נוסף לחירשים וכבדי השמיעה, נמשיך ונפעל למען תיקון כל העיוותים הקשורים לבחינה הפסיכומטרית ולמתן הזדמנות שווה לכולם".

הקורס החדש ייפתח בשלב הראשון בסניף תל-אביב של "סטודנט", ובהמשך בשאר הסניפים של המרכז ללימודי הפסיכומטרי ברחבי הארץ. השתתפות בקורס הייחודי באה לאחר ראיון אישי עם הסטודנט, במהלכו יכולותיו וצרכיו של התלמיד אופיינו כלקויי למידה או כסובל מהפרעת קשב וריכוז.

http://www.student.org.il/