כלים

בעקבות ההודעה על פיטוריו של כתב איכות הסביבה הותיק של עיתון "מעריב", אביב לביא, תוקפת מפלגת "התנועה הירוקה" את העקרונות המנחים את ראשי העיתון מאז עברה הבעלות עליו לידי נוחי דנקנר

אביב לביא(צילום יח"צ:ניר בוקסנבאום)

"ההחלטה הזו היא חלק משורת החלטות בעייתיות של עורכי "מעריב" ומנהליו מאז עבר לשליטת קבוצת דנקנר", טוענת רחלי תדהר-קנר, יו"ר "התנועה הירוקה". "כשהאינטרסים העסקיים והמסחריים נותנים את הטון, אין פלא כי סיקור הנושאים הסביבתיים עבור הציבור מאבד מחשיבותו".

"מר דנקנר, אשר טען כי הוא מגיע בשם הדמוקרטיה להציל את מעריב, מראה לנו מהי דמוקרטיה חשוכה. הוא מסתובב עם חמאה על הראש ומקווה שהשמש הציבורית לא תזרח עליו. בדומה להחלטות קודמות של ראשי העיתון, שהחליטו שלא לסקר חדשות כלכליות שלא עמדו בקנה אחד עם האינטרסים המסחריים של קבוצת IDB וראשיה בעבר, קל למערכת לפטר בעדיפות ראשונה כתב סביבה עטור פרסים ובעל השפעה, העלול לחשוף ניגודי אינטרסים ומחדלים בהתנהלות עסקי הקבוצה האחרים".

בבעלות נוחי דנקנר, נמצאים בין השאר מפעל התעשייה "כיתן דימונה", מפעלי המלט של "נשר", מפעל "אגן כימיקלים" ומפעלי תעשייה נוספים אשר פגיעתם הסביבתית עלתה לדיון ציבורי לאחר תחקירים עיתונאיים בעבר.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS