התייעלות אנרגטית

(מתגייסים למען הסביבה)
צילום: אריאל נוי מדיה

כך אמר השר זאב אלקין השר להגנת הסביבה בתערוכת קלינטק ה-21 בגני התערוכה בתל אביב. התערוכה מתמקדת השנה בפתרונות חדשניים בעולם הטכנולוגיה הירוקה ולהחלטת הסכם פריז שבו התחייבה מדינת ישראל להפחתת גזי חממה, להתייעלות אנרגטית ולהטמעתה בכל ענפי המשק. אלקין המשיך ואמר כי: "הסוגיה הזאת של התחרות בתחום הפסולת היא סוגיה משמעותית שמטרידה גם אותנו התפיסה הפשוטה והבסיסית היא שאנחנו בעד התחרות ויחד עם זאת צריך לעשות אותה בחוכמה".

(התחממות עולמית)
המבנה הירוק בשדרות נחנך בטקס חגיגי במעמד יו"ר קק"ל, דני עטר, ח"כ יעל כהן פארן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אשל ארמוני, וראש עיריית שדרות אלון דוידי

קק"ל, בשיתוף הפורום הישראלי לאנרגיה,משרד הבינוי והשיכון ועיריית שדרות סיימו בימים אלה שיפוץ אנרגטי ראשון מסוגו. הפרויקט התבצע בבניין בעיר שדרות ומטרתו הייתה להפוך מבנה ישן, כחלק מפרויקט "שיקום שכונות" של משרד הבינוי והשיכון, למבנה הראשון שישוקם על פי סטנדרט בנייה ירוקה ובפרט בהתאם לשיטת "רטרופיט". השבוע נחנך המבנה בטקס חגיגי במעמד יו"ר קק"ל, דני עטר, ח"כ יעל כהן פארן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אשל ארמוני, וראש עיריית שדרות אלון דוידי

(התחממות עולמית)
תאורת הלד שהותקנה ברחובות מעלות תרשיחא. צילום: שלמה שרביט

דו"ח של חברת החשמל קובע: ה"לדים" שיפרו בצורה משמעותית רמות ההארה ברחבי העיר מעלות תרשיחא והביאו לחיסכון משמעותי בצריכת אנרגיה ופליטת גזי חממה. מעלות תרשיחא היא העיר הראשונה בישראל שהחליפה את כל תאורת הרחוב, כולל מוסדות ציבור, לתאורה בטכנולוגיית לד. עלות הפרויקט 12 מיליון ₪

(התחממות עולמית)

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, חנך היום באינטל את מבנה התעשייה הראשון בישראל שקיבל תו תקן ירוק על עמידה בתקן בנייה ירוקה למתחמי תעשייה •התקן החדש יוביל לחיסכון כלכלי באמצעות צמצום צריכת האנרגיה והמים ושיפור בריאות העובדים באמצעות אימוץ עקרונות של בנייה ירוקה• השר גבאי: "גם מפעלים ומבני תעשייה שהם בדרך כלל "זוללי" אנרגיה מבינים את התועלות שבבנייה ירוקה והתחשבות בסביבה - חיסכון כלכלי משמעותי ושיפור הבריאות של העובדים וסביבתם. תהליכי התייעלות כאלה הם המשך ישיר להתחייבויות שלנו בועידת האקלים בפריז ויסייעו להפחתת זיהום האוויר ופליטות גזי החממה."

(מתגייסים למען הסביבה)

חריש ירוק: מהלך ראשון במסגרת תוכנית המשרד להגנת הסביבה לבנייה חדשה בתקנים חסכוניים ובריאים - כל מבני החינוך בעיר החדשה חריש,הכוללים מאות כיתות לימוד, יבנו בבניה ירוקה על פי התקן הישראלי •הבניה הירוקה בחריש היא תחילת הדרך של יישום החלטת הממשלה בנוגע להפחתת פליטות גזי חממה אליה התחייבה ישראל בועידת האקלים בפריז • בסיכום משותף עם משרד הבינוי והשיכון הוחלט להשקיע 9 מיליון ₪ בבנית בתי ספר חדשים וירוקים בחריש וזאת במסגרת החלטת הממשלה על פיתוח העיר שתעלה לאישור ביום ראשון • בנייה בריאה ויעילה תוביל למניעת מחלות בקרב תלמידים ומורים חיסכון בהוצאות האנרגיה וצמצום בפליטות מזהמים

(התחממות עולמית)

*מחר- הועדה לתכנון ובנייה תדון בבקשה להארכת הרשיון לקידוחי הנפט ברמת הגולן* *במהלך הדיון תתקיים הפגנת תושבים וארגוני הסביבה:"הגולן אינו פח זבל לתעשייה מזהמת"

(מדע)

חברת פאפקו הישראלית תציג בתערוכת ACLIMAאת ה- Icebat, שיחסוך כ-30% מהוצאות הצרכנים על מיזוג אוויר או קירור בתהליכים תעשייתיים. ACLIMA, שתתקיים ב- 3-5 בנובמבר בגני התערוכה, היא התערוכה המובילה והיחידה בישראל לענף המיזוג, הקירור, החימום והאוורור, המתקיימת אחת לשנתיים. היא מהווה מקום מפגש של בכירי התעשייה, בהם יצרנים, יבואנים ומשווקים והפכה למעשה ל"זירת העסקים" המרכזית של תחום מיזוג האוויר, חימום וקירור.

(מאמרים - כלכלה)

בחודשים האחרונים היינו עדים להתגברותם של קולות מחאה כנגד העלייה המתמשכת במחירי הארנונה. מכיוון שהוצאות העירייה גדלו, ומקור הכנסתה העיקרי הוא הארנונה, העירייה החליטה לגלגל את העלות על התושבים ולגבות יותר מס. אך כעת, כשהמחאה תופסת תאוצה, הגיע הזמן לחשוב על פתרון שיחסוך בהוצאות ויאפשר את הפחתת הארנונה לתושבים.

(מתגייסים למען הסביבה)

אשכול רשויות גליל מערבי והמועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן יקיימו מחר (יום שלישי, 13 במרס) את "הכנס החברתי הכלכלי השנתי" מס' 2 שיעמוד השנה בסימן "התייעלות אנרגטית בתעשייה ובמוסדות ציבור"

(מוצרים)

סדרת מקררים INVERTER LINEAR COMPRESSOR - חסכון של 30% בצריכת האנרגיה, פעולת מדחס שקטה וידידותי לסביבה