כך השיב היום (רביעי) השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מעל בימת הכנסת לשאלתו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ מגלי והבה בסוגיית ההסתה נגד החיילים הדרוזים; לדברי השר, "נפתחה חקירה במחוז ש"י על מנת לאתר את המסיתים ולהעמידם לדין בעברת ההסתה"

בעקבות פרשיית גידוף החיילים הדרוזים בהתנחלויות באמצעות פרסום כרוזים גזעניים ומכפישים על רקע אכיפת הקפאת הבנייה בהתנחלויות, שאל ח"כ מגלי והבה מעל דוכן הכנסת את השר לביטחון פנים אודות הפעולות שנעשו במשטרת ישראל במטרה לאתר את המסיתים נגד החיילים בקרב אנשי הימין הקיצוני ולהענישם. "הניסיון של מתנחלים קיצוניים להשפיל חיילים דרוזים באמצעות גידופים וקללות על רקע אכיפת צווי ההקפאה הינו מעשה ניבזי וגזעני, אשר על צה"ל לפעול ביד קשה כדי לעוקרו מן השורש", אמר ח"כ מגלי והבה והוסיף: "מדינת ישראל איננה יכולה להשלים עם גזענות בוטה כנגד חייליה. מי שנותן דרור ללשונו ומסית הסתה גזענית נגד אנשי כוחות הביטחון צריך לדעת כי ייענש על כך בחומרה ועל צה"ל והמשטרה לאתר אותם ולהעמיד אותם לדין".

השר השיב כי בעקבות הפרסום, פנה השר למפכ"ל המשטרה והורה לפתוח בחקירה כדי לאתר את הגורמים שהסיתו, אשר לפי שעה אינם ידועים למשטרה ולהעמידם לדין בעבירת הסתה. לדבריו, "לא מתקבל על הדעת להכפיש עדה למופת במדינת ישראל. מי שפוגע בעדה הדרוזית בכלל ובמשרתים בצה"ל בפרט ראוי לגינוי ויש להוקיעו".

כמו כן, ציין השר כי הוא מוקיר את העדה הדרוזית וכבר עם כניסתו לתפקיד, פעל לפתיחת 300 משרות חדשות במשטרת ישראל ובשב"ס המיועדות לבני מיעוטים בדגש לבני העדה הדרוזית, אשר 61 מהן כבר מאוישות ועוד 120 מועמדים נמצאים כיום בהליכי גיוס.

ח"כ והבה הודה לשר על תשובתו והוסיף: "אני מקווה כי העומדים מאחורי המעשה הנתעב ימצאו במהרה במאמץ כוחות המשטרה וייענשו על מעשיהם הגזעניים. אנשים אלו, צריכים להודות לצבא הגנה לישראל בכלל ולחיילים הדרוזים בפרט, אשר עומדים בחזית ומוסרים את נפשם כדי לשמור על שלומם. אני קורא למנהיגי המתנחלים לסלק מקרבם תופעה רעה זו ולהתחיל להעריך את אותם חיילים, שבלעדיהם תושבי יש"ע יוותרו ללא כל הגנה בפני הסכנות הרובצות בפתח יישוביהם".