במהלך שנת 2017, בוצעו בישראל עסקאות אשראי בשווי כולל של מעל 150 מיליארדי שקלים - ועל פי נתוני סקרים עדכניים, שתיים מכל שלוש עסקאות בסכומים של 80 ש"ח ומעלה - מבוצעות באשראי (שיעורי העסקאות באשראי עולים, ככל שגובה העסקה עולה). הסטטיסטיקה מדברת על שימוש בכרטיסי האשראי לפחות חמש פעמים בשבוע, בעיקר לקניות שהן לא הכרחיות - בגדים, גאדג'טים, אביזרים לבית, ועוד - וכמובן, ברכישות באינטרנט, אנחנו משתמשים בכרטיסי אשראי בלבד.

קרא עוד...

מרינה ווס  (צילום: הבנק העולמי)

דו"ח חדש של הבנק העולמי: שיעור הנשים בקרב יזמי הייטק בשטחים הוא מהגבוהים בעולם; חברות ההייטק הפלסטיניות צומחות מהר יותר ממרכזי הייטק במדינות מתפתחות שונות. הדו"ח ממליץ על דרכים חדשות לפיתוח תעשיית ההיי-טק הפלסטינית

קרא עוד...

קרן השתלמות מציעה לכם שלל הטבות, מחיסכון על חשבון המעסיק ועד פטור מתשלום מס על הרווחים. אך רבים לא מודעים שבנוסף לכל ההטבות תוכלו לקבל מקרן ההשתלמות שלכם גם הלוואה בתנאים אטרקטיביים במיוחד ולהמשיך לחסוך תוך כדי כך. איך? כל הפרטים בכתבה הבאה

קרא עוד...

בתמונה משמאל לימין קובי קורן, בועז מולדבסקי, ויאגי רופאני, יורם דבש ודני טל (צילום: אפי שמח)

ראש ממשלת מדינת גוג'אראט בהודו, ויג'אי רופאני, ערך ביום א' (01/07/2018) ביקור רשמי בבורסה הישראלית ליהלומים ברמת גן. לדברי רופאני: "זה הביקור הראשון שלי בחו"ל ובחרתי בישראל כדי ללמוד מישראל ומהמנהיגות החזקה של ממשלת ישראל. אנו בטוחים שהידידות בין המדינות יכולה להגיע רחוק. תעשיית היהלומים מהווה חלק מרכזי מהיחסים בין ישראל והודו, לכוח האדם המיומן וההצלחה של הענף יש חלק מרכזי ביחסים בין המדינות".

קרא עוד...

מרינה ווס (צילום: הבנק העולמי)

"המצב ברצועת עזה מידרדר במשך שנים, והגיע לקריסה מאיימת של הכלכלה והשירותים החברתיים הבסיסיים", נכתב בדו"ח, "יש צורך בוער בנזילות כדי להקל את תנאי החיים הקשים, ובה-בעת, יש צורך במהלכים אסטרטגיים מתוכננים, כולל פתיחת הגישה לשווקים חיצוניים והרחבת הפעילות המסחרית, כדי להביא להתאוששות ברת-קיימה". 

קרא עוד...