שגרירי בריטניה, קנדה, שבדיה, נורבגיה וגואטמלה הגישו היום כתבי האמנה לנשיא המדינה , שמעון פרס. בפגישת הנשיא עם השגריר הנכנס של בריטניה לישראל, מת'יו גולד, סיפר השגריר לנשיא על עברו כדיפלומט בטהרן ואמר " שהיתי בטהרן שנתיים וחצי ועבדתי באופן יומיומי מול הממשל האיראני. אחת ממשימותי כאן, משימה אישית אך גם בהוראת ראש הממשלה ושר החוץ הבריטים היא לקדם ולפתח את יחסי העבודה הקרובים מאד בין מדינותינו בהתמודדות עם הגרעין האיראני"

בתדרוך שעברתי לפני הגעתי לכאן התרשמתי מאד כששמעתי על שיתוף הפעולה הרחב הקיים בין ממשלותינו ומדינותינו שמתוך כורח נשאר וחייב להישאר הרחק מעין הציבור. לדעתי זהו היהלום שבכתר הידידות בין מדינותינו. ממשלתי מסכימה באופן מוחלט עם תפיסתכם את האיום האיראני וחשיבותה ונחושה להתמודד עמה, יחד עם ישראל. יחד עם צוותי, זה יהיה חלק גדול ביותר מעבודתינו פה, משהו לו נקדיש מאמץ ויצירתיות רבים."

השגריר העביר לנשיא פרס ולישראל את מסר ממשלת בריטניה ואמר "נסייע ככל יכולתנו במאמצים להשגת שלום עם הפלשתינאים. חשוב לי להדגיש בפני הממשלה והעם בישראל כי בריטניה תתמוך בישראל בתהליך נקיטת הצעדים הקשים וקבלת ההחלטות הקשות. אני מרגיש שחשוב מאד שמסר זה יהיה ברור ושישראל לא תרגיש שרק לה ולאנשיה אכפת מביטחונה. היחסים שבין מדינותינו הם יחסים טובים וחיוביים גם אם מורכבים לאור ההיסטוריה"

הנשיא פרס דן עם השגרירים בהידוק הקשרים הכלכליים והטכנולוגיים וסקר את עמדתה והשגיה של ישראל בתחומים שונים.

שמות השגרירים:

שגריר גואטמלה, Mr. Alfredo Vasquez Rivera

שגריר נורבגיה, Mr. Svein Sevje

שגריר שבדיה, Ms. Elinor Hammarskjold

שגריר בריטניה, Mr. Matthew Gould

שגריר קנדה, Mr. Paul Hunt