כלים

בכנס פתיחת פורום סגני ראשי ערים המתקיים בימים אלו באילת, קרא הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר למינויו של השופט נועם סולברג לבית המשפט העליון. "בשעה זו יושבת הוועדה למינוי שופטים ודנה במינויו של שופט מצוין שכל חסרונו שהוא חובש כיפה וגר בשטחים. בית המשפט העליון לא יחסר מאומה ממינויו של עוד שופט דתי"

הרב הראשי לישראל יונה מצגר(צילום:לימור קארדי)

הרב הראשי לישראל יונה מצגר השתתף הערב (א') בכנס הפתיחה של פורום סגני ראשי ערים המתקיים באילת. במהלך דבריו התייחס הרב לישיבת הוועדה למינוי השופטים.

"בשעה זו יושבת הוועדה למינוי שופטים ודנה במינויו של שופט מצוין שאני מכיר אותו באופן אישי שכל חסרונו שהוא חובש כיפה וגר בשטחים. בית המשפט העליון לא יחסר מאומה ממינויו של עוד שופט דתי."

"לא תמיד שופטי העליון מבינים את החומר הדתי שאנו מתמודדים איתו גם בכשרות, בנישואים ובנושאים דתיים נוספים. חשוב לנו שיהיו שופטים בעלי אופק שיפוטי נרחב יחד עם ידע תורני ואישיות שיבין את מאווינו ובעיותינו". אמר הרב מצגר.

הרב מצגר קרא לממשלה לפתור את המשבר החברתי ואת שביתת המתמחים בהקדם. "המצב הנוכחי לא יכול להימשך" אמר בכנס.

הרב הראשי יונה מצגר דיבר מול מאתיים סגני ראשי ערים מכל הארץ ובסוף דברייו בנוסף קיבל ממר אורי בוסקילה-יו"ר פורום סגני ראשי ערים וסגן ראש עיריית בת-ים אות הוקרה על פעילותו בקרב השלטון המקומי.