בראיון ליומן הצהריים של רדיו 'קול חי' אמר הרב הראשי כי אין להפנות אצבע מאשימה לשוטרים משום שלא הם מחליטים את מי לחקור אלא הפרקליטות. כמו כן קרא הרב לחוקרים להיות זהירים " לא להיות פזיזים על כל דבר לחקור ועל כל דבר לעשות את זה ברעש גדול"

הרב הראשי לישראל שלמה עמאר שנפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס בעקבות חקירת הרבנים, אמר בראיון ליומן הצהריים של 'קול חי' עם אלעד קינסט, כי "יש רבנים מדרגה נמוכה שמחפשים להתפרסם והולכים ולוקחים להם דברים לפרסם ומסכנים את עם ישראל לא רק שנמצאים בארץ אלא גם בארצות ערב, צריכים תמיד שיקול של גדולי תורה וגדולי הוראה ולא לרוץ ולהיות פזיז"

באשר למעצרם של הרבנים ולפרשת 'תורת המלך' אמר הרב כי הוא מקווה שזו תופעה חד פעמית שלא תשנה, ועל כולם להקפיד להיות זהירים יותר כדי לא להגיע שוב למצב הזה " אלה שהם חוקרים שיהיו זהירים בדבריהם, לא להיות פזיזים על כל דבר לחקור ועל כל דבר לעשות את זה ברעש גדול, אלא ילכו בזהירות".

באשר לרבנים הדגיש הרב עמאר כי "גם עליהם חלה חובת הזהירות "ביקשנו בפני הרבנים שיהיו זהירים בדבריהם, שלא יבואו צעירים ויפרשו את זה בצורה לא נכונה ויצאו מזה תקלות וקלקולים, בלי קיצוניות ובלי דברים יוצאי דופן לא צריך לחפש את הדברים שהם שנויים במחלוקת ויש בהם סכנות של אומות העולם"

עוד אמר הרב עמאר כי למרות שנתנה הוראה לחקור את הרבנים היה כדאי למצוא את הדרך הנכונה "אפילו אם יש לנו טענות נטען את טענתנו ונצעק את צעקותינו זה מותר לנו, כלומר למה אתם עושים איפה ואיפה? ולמה כאן עשיתם כך ולמה כאן לא עשיתם כך? אבל צריך כל דבר בדעת ותבונה. יש דברים שלא צריך ללכת בהם בדרך הזאת"

הוא הוסיף כי אין להפנות אצבע מאשימה לשוטרים "בסה"כ המשטרה לא מחליטה על החקירה יש אנשי המשפט משפטנים בפרקליטות שהם מחליטים, המשטרה מבצעת אי אפשר לבוא אליה בטענות".