ביומן הצהריים של רדיו "קול חי" בהגשת אלעד קינסט פרסם העיתונאי ישראל רוזנר כי הרב הראשי לישראל שלמה עמאר צפוי לפרסם היום פסק הלכה שיתיר את עגינותן של שתיים מאלמנות המסוק ברומניה וזאת לאחר שמבחינה הלכתית הושלם אמש (ד') תהליך זיהוי הגופות

כלים

הרב הראשי לישראל הרב עמאר, הרב הצבאי הראשי רפי פרץ, רב המכון לרפואה משפטית הרב יעקב רוז'ה ומנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב שלמה דייכובסקי, התכנסו אמש וגבו עדויות מאנשי הרבנות הצבאית על מנת לוודא כי חלקי הגופות שזוהו בשטח אכן שייכים להרוגים.

הרב הראשי לישראל, הרב עמאר צפוי לפרסם היום פסק הלכה המתיר את עגינותן של שתיים מנשותיהם של הרוגי אסון מסוק היסעור ברומניה. זאת מאחר וזיהוין של הגופות, שהושלם על פי הנהלים בצה"ל, לא הושלם באופן סופי על פי דרישות ההלכה.

הרב יעקב רוז'ה, רב המכון לרפואה משפטית הסביר היום ביומן הצהריים של רדיו "קול חי" את התהליך מבחינה הלכתית: "כעיקרון הגופות זוהו ונקברו ביום שישי מייד לאחר הנחיתה לכן המשפחות ישבו שבעה כדת וכדין. אבל התהליך הפורמאלי של מעשה בית דין זה נעשה אתמול. צריך סמכות של בית דין מוסמך, כיוון שהרב עמאר הוא נשיא בתי הדין הוא ישב בראש ההרכב, שמע חתך ופסק".

בריאיון לאתר האינטרנט הדתי "כיפה" מתח גורם בכיר ברבנות הצבאית ביקורת על לשכתו של הרב עמאר שלדבריו הדליפה לרדיו "קול חי" כי מטרת הפגישה הייתה כיוון שזיהוי הגופות שהושלם על פי הנהלים בצה"ל, לא הושלם באופן סופי על פי דרישות ההלכה.

"מדובר בניסיון לנכס לרבנות הראשית מהלך צבאי-הלכתי שאיננו מעניינה" טען הגורם הבכיר, לדבריו הניסיון לקחת את הקרדיט על חשבונם של העגונות איננו יאה. "אנשי זיהוי החללים של הרבנות הצבאית הינם אנשי המקצוע הטובים ביותר בארץ לצורך הזיהוי ההלכתי. כיוון שכך, הרבנות הארצית מוזמנת להיוועץ בנו - ולא להיפך", הוסיף.