שר הפנים לשעבר, ח"כ מאיר שטרית (קדימה), הגיש היום הצעת חוק הקוראת לבטל את חוק שירותי הדת היהודיים, מה שצפוי להביא לסגירתן של המועצות הדתיות בערי ישראל. "הגיע הזמן לשים סוף לפוליטיזציה של המועצות הדתיות ולבזבוז הכספים", אומר שטרית

בקואליציה נשמעים רחשים הקוראים לביטול המועצות הדתיות, אך ח"כ מאיר שטרית (קדימה) החליט להרים את הכפפה והגיש היום הצעת חוק הקוראת לביטולן המיידי של המועצות הדתיות בישראל.

הצעת החוק אף מציעה תיקון לחוק הרבנות הראשית בישראל לפיו יבוטל הייצוג של חברי מועצות דתיות בקרב האסיפה הבוחרת וימונו במקומם נציגי ציבור.

"המועצות הדתיות הן גופים פוליטיים מיותרים לחלוטין והעיריות יכולות לתת שירותי דת טובים יותר", אמר שר הפנים לשעבר. "גם בקואליציה מבינים שמדובר במנגנון מושחת ובעקבות דברי ליברמן וגפני על פירוק המועצות הדתיות, נראה שאין סיבה שהם לא יתמכו בחוק."

"המועצות הדתיות אינן חשופות לביקורת ציבורית אפקטיבית, וגורמים שונים יכולים לפעול לקידום האינטרסים האישיים שלהם מבלי להיות נתונים להשפעת דעת קהל או גורמי פיקוח ובקרה. הגיע הזמן לשים סוף לחגיגות הג'ובים למקורבים ופוליטיזציה במועצות הדתיות". מוסיף שטרית.