גנב מתכות נלכד על חם בעת שמפקחי מינהל מקרקעי ישראל פינו היום מסיג גבול שפלש אל קרקע ששיווק המינהל בשטח מחנה צבאי שהתפנה, ברחוב יהודה הימית ביפו. הגנב ניסה לחדור למקום ולפרק חלונות – לרוע מזלו, דווקא בשעה שמפקחי מינהל מקרקעי ישראל המשטרה בליווי שוטרי תחנת יפו הגיעו לפנות את הפולש. הגנב שנלכד על חם נעצר והועבר לתחנת המשטרה. פינוי הפולש יאפשר בנייה של 54 יחידות דיור במקום הבסיס שהתפנה, על ידי היזם שזכה במכרז שפירסם המינהל

מסיג גבול שחדר למתחם, ששטחו 4 דונם ,ברחוב יהודה הימית ביפו (מול תחנת גלי צה"ל), ששימש עד לאחרונה כבסיס צבאי, פונה היום ע"י מפקחי מינהל מקרקעי ישראל, בסיוע כוחות משטרה.

בעת ביצוע הפינוי הבחינו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל בגנב שחדר באותה עת למתחם הבסיס הצבאי ע"י טיפוס על הגדר. הגנב ביש המזל, שניסה לחדור למתחם דווקא בעת בה שהו בתוכו כעשרים שוטרים , ניסה להימלט אך נלכד ע"י שוטרי המשטרה, שהוזעקו ע"י מפקחי מינהל מקרקעי ישראל והמתינו לגנב מעבר לגדר. הגנב, שחדר למתחם בכוונה לגנוב מתכות וחלקי חלונות, נלקח לחקירה והמשך טיפול בתחנת משטרת יפו.

המתחם, שהוקם על קרקעות מדינה, פונה לאחרונה ע"י צה"ל, ויועד ע"י מינהל מקרקעי ישראל לבנייה למגורים. המינהל פרסם מכרז לבנייה של 54 יחידות דיור על הקרקע, אך בשבוע שעבר חדר לאחד המבנים במתחם מסיג גבול, שקבע מנעול בדלת והחל להתגורר במקום – תוך כדי שהוא מונע בכך את התחלת הבנייה המתוכננת.

היום הגיעו אל המתחם מפקחי מינהל מקרקעי ישראל, בליווי שוטרי משטרת ישראל, ופינו את מסיג הגבול מהמתחם. בסיום הפינוי ריתכו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל את דלתות המבנים במיתחם, כדי למנוע פלישה חוזרת.

הממונה על הפיקוח במחוז ת"א של מינהל מקרקעי ישראל, יוסי כהן, מסביר: "הפולש שהחל להשתמש במבנה כבשלו מנע למעשה בכך את העברת הקרקע ליזם שזכה במכרז . הפינוי שבוצע ע"י המינהל כסיוע ליזם, נועד לאפשר את התחלת הבנייה במקום מוקדם ככל האפשר, כחלק ממדיניות המינהל להגדיל את היצע הדירות על מנת להוריד את מחירי הדיור."