תנועת "המחנה המשותף", המובילה את המאבק על שיוויון בנטל ואת מחאת הבנקים, דורשת היום מראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר את שר האוצר, יובל שטייניץ, בעקבות המלצות וועדת זקן לנושא התחרותיות בבנקים. ראש התנועה, עידן מילר: "הדו"ח הוא עדות לכך שבשל חיבוק הידיים של שטייניץ הפכה המערכת הבנקאית לשוק אפרפר, בו ריביות העושק הנגבות מהסילמנים של החברה הישראלית מממנות את התספורות של הטייקונים. מדוע איש איננו שוקל הענקת רישיונות לבנקים חדשים כדי להגביר את התחרותיות?"

בעקבות דו"ח זקן שהתפרסם הבוקר, לפיו מערכת הבנקאות הישראלית מסבסדת למעשה את בעלי ההון וחברות הענק על חשבון העסקים הקטנים ומשקי הבית הפרטיים, קוראת התנועה החברתית "המחנה המשותף", המובילה את "מחנה הפראיירים" ואת "מחאת הבנקים", לראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר את שר האוצר, יובל שטייניץ.

"הדו"ח קובע למעשה כי שר האוצר שטייניץ עמד באפס מעשה ועודד את המערכת הבנקאית לשדוד עניים כדי להכביד את כיסי העשירים, שטייניץ הוא "אנטי רובין הוד" המודרני" אומר יו"ר התנועה, עידן מילר. "בשעה שעמיתו, משה כחלון, העמיק את התחרות בשוק התקשורת והכניס לשוק הסלולר שחקנים חדשים כדי להוריד את הנטל הכלכלי על משקי הבית, שטייניץ מעולם לא הוביל בדיקה רצינית של האפשרות להעניק רישיונות לבנקים חדשים בכדי לחולל תחרות אמיתית בשוק שלו התרומה המשמעותית ביותר למשבר החברתי בישראל. אין מנוס מלהסיק ששטייניץ או בלתי כשיר לעשייה, או עובד למעשה בשירות האינטרסים של הבנקים"

"ההשפעה הכוללת של השריפה המתחוללת במערכת הבנקאית על הציבור הישראלי גדולה בהרבה מאשר השריפה בכרמל. האש החברתית שהציתו ריביות הבנקים המנופחות, שאינן מאפשרות יציאה ממעגל החובות, היא זו ששלחה גיצים שנתפסו במשה סילמן, ואם לא ייעשה מעשה נחרץ לשנות את המצב יהיו עוד מאה סילמנים. על שטייניץ לשלם בכסאו על המחדל שמסכן את הלכידות החברתית בישראל, ועל הבנקים להבין כי אם לא ישנו דרכם הם יהפכו להיות הגורם השנוא ביותר בחברה הישראלית." אומר מילר.