באשקלון, אליה נורו 6 גראדים במהלך סוף השבוע, נפתח חדר המצב העירוני (מרכז ההפעלה) שישמש כמוקד חירום 24 שעות. מטה החירום הונחה על ידי פיקוד העורף וצה"ל כי אין לקיים אירועים מעל 500 איש וכן להיות ערניים ולהיכנס למחסה בעת הפעלת צבע אדום. ראש העיר בני וקנין הדגיש את חשיבות ההתגוננות "אני מבקש מכל האזרחים לשמור על עירנות ולמלא אחר הנחיות פיקוד העורף ולא להיות שאננים בשל כיפת ברזל"

מטה החירום של עיריית אשקלון בראשותו של ראש העיר בני וקנין התכנס הערב (מוצאי שבת ) על מנת לדון בהתפתחויות האחרונות בדרום. בישיבה השתתפו קציני צה"ל וקצינים מפיקוד העורף וכן מפקד תחנת משטרת אשקלון והממונה על הבטחון בעירייה ממלא מקום ראש העירייה שלמה כהן.

מטה החירום הונחה על ידי פיקוד העורף וצה"ל בקובץ הנחיות להתגוננות לפיהם אין לקיים אירועים מעל 500 איש וכן להיות ערניים ולהיכנס למחסה בעת הפעלת צבע אדום. ראש העיר בני וקנין הדגיש את חשיבות ההתגוננות "אני מבקש מכל האזרחים לשמור על עירנות ולמלא אחר הנחיות פיקוד העורף ולא להיות שאננים בשל כיפת ברזל".

בעקבות ההחמרה במצב הבטחוני בדרום ובעקבות הירי על באר שבע שבה נפגעו קשה אזרחים ונהרג אדם אחד, התכנס מטה החירום העירוני ועל פי הנחיית פיקוד העורף נפתח חדר המצב העירוני (מרכז ההפעלה) שישמש כמוקד חירום 24 שעות.

בישיבה ניתנו סקירות לפיהם נורו 6 גראדים לעבר אשקלון שכולם יורטו בהצלחה על ידי כיפת ברזל. ראש העיר אשקלון בני וקנין התייחס לעובדה הזאת ואמר כי למרות שכיפת ברזל מצליחה ליירט ירי רקטי "התושבים נדרשים להיות זהירים ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף. כמו כן יש להיות קשובים לתקשורת ולהיות מעודכנים". ראש העיר בני וקנין בישיבת המטה חזר וביקש מהתושבים שלא להיחשף במהלך האזעקה ולהימנע מסקרנות שעלולה לסכן אותם ואת בני משפחתם.

נציג פיקוד העורף, אל"מ יעקב עמר עדכן את ההנחיות של פיקוד העורף שלא שונות מאלה של לפני יומיים. במידה ויש אזעקת צבע אדום יש להכנס למרחבים המוגנים ולתפוס מחסה תוך 30 שניות, ולהשאר במרחבים המוגנים או במחסה לפחות 10 דק'. אם תשמע צפירה נוספת יש להישאר לאותו פרק זמן באזורים הבטוחים. כמו כן, הנחו נציגי פיקוד העורף כי יש להימנע מהתקהלויות והתכנסויות מעל 500 איש בשטחים פתוחים.

לגבי לימודים וקייטנות: נקבע כי רק במקומות שיש בהם מיגון יתקיימו הלימודים שיש כהכנות לקראת כיתות א' וכיתות גבוהות יותר.

אל"מ עמר הדגיש כי לגבי אלה שאין להם ממ"ד בבית וגרים בבניין מעל שלוש קומות הם נדרשים לרדת שתי קומות. נציג המשטרה מפקד התחנה, סנ"צ חיים חכמון ציין כי המשטרה פרושה במקסימום כוחות. שלמה כהן ממלא מקום ראש העיר והממונה על הבטחון הודיע כי מטה החירום העירוני יופעל עד להנחיה אחרת וישמש מוקד למידע לציבור. מספרי הטלפון 106 , -6792306