בעקבות ההסלמה בדרום: משרד ההסברה והתפוצות קורא לתושבי הדרום לתעד את המציאות בסרטונים ותמונות על מנת לסייע לפעילות מערך ההסברה הלאומי

משדרים טילים: משרד ההסברה והתפוצות העלה הערב בערוצי המדיה החברתית שלו הודעה הקוראת לתושבי הדרום לסייע לפעילות ההסברה בתיעוד וצילום המציאות הקשה בצל איום הטילים.

כפי שנכתב בהודעה שהועלתה לעמוד הפייסבוק הרשמי, המשרד מבקש את שתוף הפעולה של האזרחים בתיעוד המציאות האזרחית בדרום מהזווית האישית. "הזווית שלכם, חבריכם ומכריכם הסובלים מירי הטילים...חומרים שיסיעו בידינו לפעילויות ההסברה בעולם, להמחשת המציאות הבלתי אפשרית של חיים בצל איום טילים", לשון ההודעה.

החומרים מיועדים לפעילויות הסברה שיתבצעו בשיתוף עם מטה ההסברה הלאומי בעיקר ברשת האינטרנט ומול גורמי התקשורת הבין לאומית.

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין מספר על היוזמה: "בעידן של ימינו עובדות ונתונים, מוצקים ככל שיהיו, משכנעים הרבה פחות מסרטון אחד ברשת או תמונה שהועלתה בפוסט בפייסבוק. המציאות של חיים בלתי אפשריים בצל מטחי רקטות וטילים היא עובדה קיימת עבור אלפי תושבים בדרום הארץ והעובדה הזו לא מקבלת ביטוי הולם במסכי הטלוויזיה והעיתונים ברחבי העולם."

"אנו קוראים לציבור בגלוי להעביר אלינו חומרים על מנת שנוכל בכלים שיש לרשותנו להעביר אותם לידיעת קהלים רבים שיחשפו אולי בפעם הראשונה לחיים של משפחה החוששת להוציא את הילדים לגן מחשש לאזעקת טילים, או לבהלה ברחוב של אנשים שרק רצו לצאת לקניות כמו כל אדם נורמאלי ועבורם המציאות איננה נורמאלית כבר מספר שנים".