עשרות פעילי תנועת "ישראל חופשית", המובילה את המאבק בכפייה הדתית, יצאו בשעות הצהריים למפגן מחאה ייחודי, כיריית הפתיחה בחידוש המאבק למען תחבורה ציבורית בשבת. הפעילים התייצבו בשעות הצהריים ביום שבת בתחנות אוטובוס ברחבי תל אביב וחיכו לאוטובוס, להפתעת העוברים והשבים

העוברים והשבים, שהופתעו לראות אנשים מחכים בתחנות אוטובוס ביום שבת, שאלו את הפעילים אם הם לא יודעים שאין אוטובוסים בשבת, ונענו: “תצטרפו למאבק ותדרשו יחד איתנו תחבורה ציבורית בשבת, בסוף האוטובוס יגיע".

במהלך הפעילות חתמו מאות עוברים ושבים על עצומה הקוראת להפעלת התחבורה גם בסופי שבוע וחגים והצטלמו בתחנות בעודם מחכים לאוטובוס. בסוף האירוע חזרו הפעילים והתומכים לבתיהם - ברכבים פרטיים או ברגל.

מארגן הפעילות, ברק הרשקוביץ, מסניף תל אביב של ארגון ״ישראל חופשית״, מסר כי: ״רבים מאזרחי ישראל תקועים בלי תחבורה ציבורית בשבת. הצורך הזה שנמנע מאזרחי ישראל בגלל הכפייה הדתית, פוגע דווקא בחלשים – בחיילים וצעירים הנאלצים לסכן חייהם בטרמפים או לנהג לאחר ששתו, בבעלי הכנסה נמוכה שידם אינן משגת לרכב ולכן נאלצים להיות מרותקים לביתם בשבת, ועוד. אנו נהיה בתחנות גם בשבתות נוספות בעתיד ונמתין לתחבורה ציבורית עד אשר הצורך יקבל מענה״.

"חידוש המאבק על התחבורה הציבורית בשבת הוא צו השעה, והפעם הציבור החופשי שנפגע כאן מכפייה דתית ינצח" אומר מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית. “ הגורמים בציבור החרדי שמוליכים להקצנה ונאבקים נגד שירת נשים ובעד הדרת נשים השיגו דבר אחד חיובי – הדיון הציבורי על הסטטוס קוו ועל הצורך בהפרדת הדת מהפוליטיקה ניצת מחדש במלוא עוזו, ו- 2012 תהיה השנה האחרונה של הסטטוס קוו, כי ההסדר המביש הזה עומד נגד כל הערכים של חופש ושיוויון שרוב הציבור בישראל לא מוכן לותר עליהם.”