מליאת הכנסת דחתה היום (ד') את הצעת החוק של ח"כ ניצן הורוביץ להגבלת פעולותיהם של אנשי דת בלתי-מורשים בצבא ובמשטרה. הצעת החוק הועלתה בעקבות מקרים רבים בהם חיילים אולצו להשתתף בפעילויות של מטיפים מטעם עמותות וארגונים חרדיים בבסיסי צה"ל ובסופי שבוע במרכזים של החזרה בתשובה

החיילים במקרים אלו הם בבחינת "קהל שבוי": אינם יכולים להתנגד להשתתף בפעילות הדתית שכן הם במסגרת צבאית. הצעת החוק באה להגביל פעילות זו ולהבטיח חופש דת וחופש מדת לכל חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל.

ח"כ הורוביץ: "התנגדות הממשלה להצעת החוק כמוה כתמיכה בתופעה הבעייתית הזו. תמיכת הליכוד, העבודה וישראל ביתנו בתופעות של החזרה בתשובה במסגרת הצבא מדאיגה. עד כמה ילכו המפלגות האלו שבי אחרי המפלגות החרדיות?".

הצעת החוק לא עברה היום בקריאה טרומית במליאת הכנסת, אך המאבק בעניין לא תם: "נמשיך להיאבק על החופש של כל אחד לבחור את אורך חייו ללא כפייה. זה הבסיס של מדינת ישראל הדמוקרטית, על פי ערכי מגילת העצמאות. הציבור החופשי בישראל יידע ויזכור מי עמד במאבק הזה ובמאבקים רבים אחרים למען חופש בישראל – ומי הלך אחרי האג'נדה של יהדות התורה וש"ס". אמר הורוביץ.