הייטק

(היי טק)

השבוע הושק המיזם המשותף ל- DSV ו SOSA- - (רשת חדשנות גלובאלית), אשר יפעל בתחילה ב- DSV בישראל במסגרתו סטארטאפים נבחרים יזכו לייעוץ, תמיכה וליווי. סיגל מנהיים-קצוביץ', מנכ"לית DSV ישראל: אנחנו גאים להתחיל את המיזם קודם כל בישראל. סצנת הטכנולוגיה המקומית היא מהמרשימות בעולם ואנחנו רוצים להיות השותף הלוגיסטי של התעשייה הזו . עזי שפר מנכ"ל SOSA, " SOSA תסייע בחיבור בין יזמים ומיזמים בתחום ותהווה חלק ממהלכי החדשנות של החברה פה בישראל".

(נדל"ן)
פרויקט אשטרום בנאות פרס בחיפה- הדמיית לילה. הדמיה- דני שמש

מיקומו האסטרטגי של פרויקט המגורים היוקרתי "אשטרום בנאות פרס" בסמוך לפארק ההייטק מת"ם שבו פועלות חברות רבות ולמרכזי עסקים ומסחר, מיצב את הפרויקט כמבוקש ביותר בקרב עובדים וגם בקרב בעלי מקצועות חופשיים שלהם קשרי עבודה ענפים עימם. כך עולה מפילוח הרוכשים בפרויקט. מנהל  המכירות של הפרויקט, אייל יעקב, מציין כי, "מפילוח הרוכשים בפרויקט, עולה כי כ-30% מרוכשי הדירות בפרויקט עובדים בסמוך בפארק ההייטק מת"ם"

(אמנות)
אירוע המייקרים הישראלים, GeekCon

לראשונה: אירוע המייקרים של GeekCon, יתקיים ויפעל ביחד עם בסיס לאמנות ותרבות ובשיתוף קהילת האמנים הישראלית. Basis GeekCon Art \בסיס גיקון ארט - האקת'ון-מרתון של 36 שעות יחבר 150 מייקרים ואמנים לשילוב הטכנולוגיות החמות ביותר עם אמנות עכשווית - חשיפת היצירות החדשות לקהל הרחב: שבת, 25.2, בין השעות 15:00 – 19:00 -בית ספר בסיס לאמנות, הרצליה.

(השקעות ויזמות)
הסקיילרטור בחיפה. צילום: Takwin Labs

התכנית היוקרתית ביותר כיום להאצה ולחדשנות תפעל החל מינואר 2017 בחיפה ותעבוד עם שישה סטארטאפים על עולמות ההשקעה, פיתוח עסקי וטכנולוגיה.

(היי טק)
תומר באקסלרטור, צילום: גיא חצרוני

• ערב ההשקות של מיזמי המחזור השלישי של 'A3i' לטכנולוגיה מסייעת ייערך ביום א' 27.11.16 במכון ויצמן

• בערב ההשקות ייחשפו 10 סטארטאפים טכנולוגיים וחברתיים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות

(היי טק)

סקר חדש של ג'ון ברייס הדרכה, לקראת שבוע אורקל: מתחזקת רוח היזמות בקרב סטודנטים ישראלים למחשבים: 77% חולמים על סטארטאפ משלהם: 34% מתכוונים להקים סטארטאפ 43% שוקלים זאת כאופציה להמשך. החסם הגדול ביותר הוא חוסר ביטחון כלכלי

(היי טק)
כפר ההייטק בירושלים

על פי נתוני המכללה האקדמית הדסה, הדרישה הגבוהה היא בעיקר לבוגרי תואר ראשון חסרי ניסיון תעסוקתי. הרשות לפיתוח ירושלים: כיום יש בעיר כ-130 חברות ביו-טק והתעשייה גדלה בלמעלה מ-60% בחמש השנים האחרונות

(מחשבים)
שירותי ענן לעסקים ויעילותם

על המשמעות של שירותי ענן לעסקים אפשר ללמוד גם ממה שמתרחש בעולם ההשקעות. למשקיעים היום יש הרבה יותר אפשרויות זמינות מאשר בעבר. בין אפשרויות אלה נמצאים גם שירותי הענן. נאסד"ק דיווחה כי ההכנסות משירותי ענן בשנת 2015 לעומת השנה הקודמת, גדלו ב-60%. יתר על כן, מחשוב ענן צפוי להמשיך ולצמוח בקצב רצחני במהלך חמש השנים הקרובות. לכן, מי ששוקל להשקיע בחברה מבוססת טכנולוגיה, סביר להניח שיזכה ליתרונות רבים. המשמעות של אחזקת מניות חברה שמציעה שירותים מבוססי ענן היא שזו הזדמנות להרוויח כסף מהגידול העצום של תעשיה זו.

(היי טק)
עמנואל בן זקן, מנכ"ל חברת הסייבר צ'קמרקס (Checkmarx)

בעקבות המחסור במהנדסי תוכנה, משרד ראש הממשלה מקדם יבוא מהנדסי תוכנה לחברות הייטק ישראליות - להלן תגובתם של בכירי ההייטק הישראל על ההחלטה:

(השוק)

חברת אינוביד (Innovid), פלטפורמת הווידיאו המובילה בעולם למפרסמים, מכריזה היום על גיוס 27.5 מליון דולר. קרן ההשקעות New Spring Capital מצטרפת כמשקיעה חדשה לצד המשקיעים הקודמים.