בתגובה לדוח הלמ"ס על העוני אמר ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי-מפדל החדשה), לשעבר שר הרווחה: "כי נתוני העוני הקשים אינם גזרת גורל ואינם מכה משמיים אלא כולם מעשי ידי אדם ופרי באושים של מדיניות כלכלית ניאו ליברלית אכזרית בכל קנה מידה של ממשלות ישראל"

"בשעה שמדינות אירופה הליברליות השכילו לשמור על איזון כלכלי שימנע הרחבת העוני, העמקתו והגדלת פערים בין עניים לעשירים, ניהלו ממשלות ישראל בשנים האחרונות מדיניות ניאו ליברלית קיצונית מכוונת שהעשירה את העשירים ומאידך הגדילה את מספר העניים, לרבות העובדים העניים, והעמיקה את הפערים." לדעת ח"כ אורלב סוגיית העוני מסכנת את החוסן הלאומי ואת יכולת העמידה של החברה הישראלית מול אתגריה הביטחוניים והכלכליים.

אורלב תובע כי הממשלה תיזום הצעת חוק שיחייב את המדינה לקבוע יעדים חברתיים להקטנת העוני ולצמצום הפערים. על פי החוק החדש תהיה מחויבות המדינה לא רק ליעדים כלכליים כמו שיעור הגירעון ואחוז האינפלציה אלא גם תהיה גם מחויבת ליעדים חברתיים כמותיים כמו הקטנת מימדיי העוני והפערים החברתיים.

ח"כ אורית זוארץ (קדימה) אמרה כי: "התקציב דו שנתי, הרעב יומיומי, נתניהו- בטל את חוק ההסדרים לאור נתוני העוני הקשים בישראל.נתוני הלמ"ס הקשים שפורסמו הבוקר, בנושא העוני בישראל בהשוואה לאיחוד האירופי, מחזקים את הצורך האקוטי בביטול חוק ההסדרים ובתכנון מחודש של סדר העדיפויות הלאומיות והתקציב."

הפער בין מציאות חייהם של אלפי אזרחים בישראל לבין הכתרים שמתהדרים בהם נתניהו ושר האוצר הוא עצום, ומהווה זריית חול בעיניים,טשטוש מציאות בלתי נסבלת שהולכת ומחמירה מדי יום. אני קוראת לראש הממשלה ולשר האוצר, לקחת אחריות, לבטל את חוק ההסדרים ולבחון מחדש את חלוקת התקציב הדו-שנתי, די לפגיעה האנושה בשכבות החלשות ובפריפריה, בכסות של הצלחה כלכלית. אמנם התקציב הוא דו שנתי אך המצוקה והרעב הם יומיומיים"