ח"כ הרב מוזס מגיב לדברי ח"כ ניצן הורוביץ בדיון בועדת החינוך על אפליה בקבלת תלמידות מזרחיות: "צביעות לזעוק על אפליית תלמידים בחינוך החרדי. אם ישנה אפליה במדינה היא של הציבור החרדי כולו מול הציבור הכללי". ועדת החינוך של הכנסת קיימה הבוקר (שלישי) דיון משותף יחד עם הועדה לביקורת המדינה בנושא אפליה בקבלת תלמידים בחינוך המוכר שאינו רשמי. בישיבה השתתף מבקר המדינה השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, יו"ר החינוך העצמאי הרב אברהם לייזרזון, ונציגי משרד החינוך.

לאחר הצגת טענת האפליה על רקע עדתי, נפתח הדיון וח"כ מכל סיעות הבית התבטאו בעניין הטענות על אפליה לכאורה על רקע עדתי בבתי הספר השונים של החינוך החרדי בכלל והחינוך העצמאי בפרט.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מוזס אמר בדיון כי זו צביעות להכתיר את החינוך החרדי כגורם לאפליה. "אל להם לחברי הכנסת להיתמם ולהסתתר מאחורי סיסמאות. אם מדברים על אפליה, צריך לדון באפליה האמיתית במדינה. באחד מדיוני הכנסת הוצגו נתוני דו"ח אדווה המצביעים על כך שהציבור החרדי מופלה לרעה במקומות עבודה, אחריו הציבור האתיופי והרוסי. מדוע אתם מיתממים ומחפשים את הקיפוח במקומות זרים? הרי מדינת ישראל מפלה לרעה צבורים שלמים! בתי ספר של המגזר החרדי לומדים בצפיפות איומה, בניגוד לבתי הספר הרשמיים. זו לא אפליה?? בירושלים חסרות 1,137 כיתות רק למגזר החרדי. זו לא אפליה? לפני יומיים פורסם כי בבית משפט מחוזי פסק השופט סובול כי אל למשרד החינוך לתקצב מוסד חינוכי אם איננו במבנה תקני או מחזיק בהיתרי בניה. מה זה אם לא אפליה? אין לנו היכן ללמוד, אין לנו מספיק כיתות, אנו מוצאים פתרונות זמניים, אז נענש על כך? לצערנו, מדינת ישראל היא מדינת מעמדות ואל לנו לחפש, כאן בחינוך החרדי את הקרבן התורן" בסיום דבריו, ברך ח"כ הרב מוזס את יו"ר החינוך העצמאי הרב לייזרזון ואת החינוך העצמאי, על פעולותיו החשובות לטובת חינוך ילדי ישראל." אמר ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס.

הרב לייזרזון הכחיש אף הוא את דבר קיומה של אפליה במסגרת החינוך העצמאי וסיפק נתונים המצביעים על אחוזים גבוהים הן בקרב התלמידים והן בקרב צוותי ההוראה מעדות המזרח. בסיום הדיון הוחלט כי הנושא כולו ימשיך להיבדק על ידי מבקר המדינה.