נדחתה בפער קטן הצעת החוק של ח"כ אורית זוארץ (קדימה) להכרה בהוצאות טיפול בילדים. ח"כ זוארץ, יו"ר השדולה לקידום הורות ותעסוקה: "הקואליציה הרעה הזאת לא קשובה לדרישה לצדק חברתי, זהו חוק בסיסי המאפשר לאזרחיות ואזרחים רבים לצאת לעבוד ולהגדיל את היקף הכנסתם"

כלים

ח"כ אורית זוארץ (קדימה), יו"ר השדולה לקידום הורות ותעסוקה: "הדרישה לצדק חברתי שאותה יצאו אותם אלפים לרחובות בקיץ כדי לקדם לא הייתה דרישה להכרה בהוצאות על ביגוד, ריהוט, מסעדות וכיבודים. הם יצאו לרחובות כדי לחיות כאן בכבוד, לחיות ולעבוד, לעבוד ולגדל את הילדים עם חינוך וטיפול ראוי.

הצעת החוק שנדחתה היום, עברה קריאה ראשונה בכנסת שעברה, והקואליציה הנוכחית קוברת אותה מזה שנתיים ללא כל הצדקה. האבסורד הוא כי משפחות בהן שני בני הזוג עובדים, משכורת אחת מהשתיים מכסה בקושי את תשלומי "החינוך חינם".

מצב הזה אנו מבקשים לשנות, החוק כיום קובע כי כל הוצאה לצורך יצירת הכנסה תוכר לצרכי מס, בישראל, משרתן שלכ- 50% מהנשים העובדות נפגעת לאחר הלידה- אם תוכר ההוצאה בטיפול בילדים לצורך מס אלפי משפחות נוספות יעבדו במשרות מלאות לפרנסת המשפחה בכבוד."

זוארץ הוסיפה: "איכות החינוך לגיל הרך וההוצאות בגינו הם הבסיס לדרישות לצדק חברתי, ואכן, זהו נדבך אחד שועדת טרכטנברג התמודדה איתו. אני מצפה כי הממשלה תאמץ בתחילת שבוע את המלצות הוועדה, תקבע בבסיס התקציב את המענה לחינוך לגיל הרך, זהו רק צעד ראשון להנעת ההתאמה של עולם התעסוקה בישראל להורות"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

ברז מטבח

איך לבחור ברז למטבח

מאמרים - חברתי