בג"ץ נתן לצה"ל ארכה של חמישה חודשים להיערכות ביטחונית חדשה בכביש 443, לאחר שפסק כי אין זה חוקי למנוע לחלוטין גישת פלסטינים אל הכביש. לקראת תום הארכה, האגודה לזכויות האזרח מבקרת בחריפות את מתווה ההיערכות, שבו רוב דרכי הגישה מהכפרים הפלסטיניים אל הכביש וממנו, תישארנה חסומות

גם מעבר ביתוניא-רמאללה, המעבר החשוב ביותר שלשמו נחוץ הכביש, יישאר חסום. לדברי עו"ד "לימור יהודה">לימור יהודה , שייצגה את תושבי הכפרים הפלסטינים בעתירה לבג"ץ, "צה"ל פועל בניגוד לרוח פסיקת בג"ץ, בה נקבע כי סגירת הכביש לתנועת הפלסטינים והפקעתו מהם היא מעשה פסול. במקום לתקן את המעוות, בצה"ל ממשיכים לחפש את ה"חורים" שיאפשרו להם לבצע את השינויים המינימאליים ביותר המתחייבים מפסיקת בג"ץ."

"בג"ץ, בהתאם, מספק לצה“ל חורים בשפע. בפסק הדין ישנו פער בלתי נסבל בין ההצהרות בדבר החובה לכבד את המשפט הבינלאומי וחשיבות השמירה על זכויות האדם של הפלסטינים, לבין שיקול הדעת הנרחב שניתן לצבא לגבי אופן יישום ההחלטה – באופן שהופך אותה לחסרת ערך".

בהודעה שפורסמה הבוקר (25.5.2010) מטעם שבעה כפרים פלסטיניים הסמוכים לכביש - בית סירא, צפא, בית ליקיא, חרבתא אל-מצבאח, בית ע'ור אל-תחתא, בית ע'ור אל-פוקא, וא-טירה, הם ביקרו בחריפות את המתווה המתוכנן לפתיחת הכביש לתנועת פלסטינים.