תנועת גוש שלום שיגרה היום (שני, 14.2) מכתב בהול אל היועץ המשפטי לממשלה, מר יהודה וינשטיין, בדרישה לפתוח חקירה פלילית נגד ראשי ארגון הימין להב"ה בגין הסתה לרצח. זאת, בעקבות הודעה חמורה שפורסמה ע"י להב"ה, המתירה את דם ערביי ישראל ומצדיקה את הרצח שאירע בסוף השבוע בירושלים

הודעתם פורסמה כתגובה לאירוע בו נדקר למוות תושב פלסטיני ממזרח ירושלים בידי מספר צעירים יהודים. נוסח תגובתם: "המצב בירושלים על סף פיצוץ. ערבים מטרידים ופוגעים בכבודן של נערות יהודיות על רקע לאומני. בנסיבות אלה אי אפשר להתפלא שיש נערים יהודיים שלא מוכנים להבליג ולעבור בשתיקה על ההטרדות".

במכתב ליועץ המשפט לממשלה כותבים פעילי גוש שלום, הח"כ לשעבר אורי אבנרי ואדם קלר: "לעניות דעתנו, אין מדובר כאן בהבעת דעה לגיטימית, קיצונית ככל שתהיה, אלא במקרה ברור וחד משמעי של הסתה גזענית ויותר מכך - הסתה לרצח.

הודעה זו מהווה התרת דמם של ערבים באשר הם ערבים, ולמרבה הצער, אין ספק כי ישנם כיום בציבור הישראלי אנשים שהסתה מסוג זה עשויה להשפיע עליהם.  יש כאן סכנה ברורה ומוחשית כי אנשים שישמעו ויקראו דברים אלה שפרסם ארגון "להב"ה" יושפעו מהדברים כדי לאחוז בסכין או כלי נשק אחר ולבצע מעשי רצח נוספים של תושבים ערבים אשר יחשבו בעיניהם כמי ש"מטרידים ופוגעים בכבודן של נערות יהודיות".