כלים

במסגרת יום עיון לציון יום האישה הבינלאומי בנושא 'נשים, צדק חברתי ומדיה חדשה' שיתקיים ביום ג ( 20.3 ) יחולקו, לראשונה, אותות הוקרה לנשים הפועלות במדיה החברתית לקידום ערכי שוויון וצדק. בין מקבלות הפרס דפני ליף. עוד במהלך יום העיון, יוצגו מחקרים המעידים כי נשים צוברות כוח במדיה החדשה ביחס למדיה המסורתית

אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, 'פועלות ברשת' מייסודה של שלומית ליר, נעמת הצעירה וג'ון ברייס–מכללת הי-טק, יקיימו בשבוע הבא יום עיון ייחודי בנושא 'נשים, צדק חברתי ומדיה חדשה' בבנין ג'ון ברייס-מכללת הי-טק בתל אביב בשעה 17:30.

במהלך יום העיון יוצגו פרויקטים לקידום מעמד האישה ברשתות חברתיות; יתקיים פאנל בנושא ייצוג נשים במדיה מסורתית מול מדיה חדשה בהשתתפות שלומית ליר, יוזמת 'פועלות ברשת' לקידום נשים בניו מדיה, חנה בית הלחמי, בלוגרית מובילה ואשת תקשורת, אפרת אדמון, עורכת ראשית אתר און לייף ונאוה גלעד, פרויקטים לקידום אזרחות דיגיטאלית, איגוד האינטרנט.

בסופו של יום העיון יוענקו אותות הוקרה לנשים שפעלו בשנה האחרונה לקידום מעמד האשה באמצעות המדיה החדשה והרשתות החברתיות, באופן שהשפיע על המרחב הציבורי ועל החברה בישראל. חנה רוקח, רמ"ח הסברה באגודת הסטודנטים באו"פ: "אני גאה על יום עיון ששם את פועלן של הנשים במרכז, בייחוד בתחום המדיה החדשה שתופסת יותר ויותר מקום בבימת התקשורת".

כמו כן יוצגו מחקרים עדכניים העומדים על ההבדלים שבין סיקור נשים במדיה המסורתית לבין סיקורן ופועלן במדיה החדשה. "בימים אלה, בהם מגוון כלי התקשורת רחב כל כך, אין עוד צורך לסמוך רק על המדיה המסורתית אשר בה, לצערי, קיימת הדרה כמותית ואיכותית של נשים", אומרת שלומית ליר, דוקטורנטית בתוכנית ללימודי מגדר בבר אילן.

"אנו מברכות על קיומם של מרחבי דיון חדשים במרחב הדיגיטלי, שיש בהם לאפשר לנשים רבות פתחון פה לקידום רעיונות שוויוניים. ביקשנו להוקיר אקטיביסטיות, ובלוגריות שפעלו לקידום נשים במרחב הציבורי באמצעות המדיה החדשה" ציינה. "אומנם, עדיין מרבית הכותבים בלוגים פוליטיים וחברתיים הם גברים, ויש בארץ ובעולם מיעוט של נשים עורכות בויקיפדיה אך אנו מאמינות שיש בכוחנו לייצר ולהוביל שינוי. לשם כך הקמתי את 'פועלות ברשת'. שינוי חברתי אינו דבר המתרחש מעצמו; פעמים רבות נדרשת התערבות, ואני שמחה לקחת חלק בתהליך זה עם גופים משמעותיים כמו נעמת הצעירה, אגודת הסטודנטים של הפתוחה, וג'ון ברייס-מכללת הי-טק" הוסיפה.

לדברי ינון שבירו, סמנכ"ל השיווק והשותפים העסקיים של ג'ון ברייס - מכללת היי-טק, "התגייסנו לארח את יום העיון החשוב הזה משום שאנו מאמינים ומקדמים השתלבות של יותר נשים במקצועות בתחום הטכנולוגיה והאינטרנט – תחום שבו נשים יכולים להשתלב בצורה שוויונית ומתגמלת. לאחרונה יצרנו קמפיין המציע לנשים לבחון השתלבות בתחום הטכנולוגיה. אנו חוזים במגמה שיותר ויותר נשים משתלבות בחברות טכנולוגיה, אשר בעבר היה תחום בו עסקו בעיקר גברים. כיום עולם האינטרנט והרשתות החברתיות פותח עוד ועוד הזדמנויות עבור נשים"

"אני חושבת שהאדם הוא יצור חברתי ואני בעד פעולה קבוצתית. את רוב ההישגים שלנו אנו משיגים בפעולה משותפת, ובמתח שבין אינדיבידואליות ופעולה הלכנו רחוק מדי לכיוון האינדיבידואלי. שיתוף הפעולה של נעמת הצעירה עם סדנת פועלות ברשת נועד לסייע לנשים להתגבר על המחסום והפחד מטכנולוגיות חדשות, ולאפשר לאקטיביסטיות להוביל שינוי חברתי באמצעות הרשת." מציינת אורלי ביטי, מייסדת נעמת הצעירה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS