בעוד שבתוך הליכוד עדיין חוששים מאפשרות שיריונו של שר הביטחון, אהוד ברק, ברשימת הליכוד הבאה לכנסת, שיחרר אתמול דוברו הצהרה מעניינת. דוברו של ברק התייחס אתמול בכנסת לאפשרות שברק יתמודד, לקראת הבחירות הבאות, בפריימריז הפנימיים בליכוד ואמר כי אם ברק ירוץ בתוך הליכוד הוא צפוי לזכות במקום השני ברשימה, מיד אחרי נתניהו עצמו (כלומר, במקום הראשון בפריימריז עצמם)

בעוד השרים וחברי הכנסת, ששמעו את הדברים, עדיין ניסו להתאושש מהפצצה שזה עתה הטיל, המשיך דוברו, ברק סרי, והסביר כי למרות היריבות בין ברק ובין המתנחלים, האחרונים מעריצים את ברק ומסתכלים עליו בדיוק כפי שהסתכלו בזמנו על אריק שרון.

אחד מחברי הכנסת שהיו נוכחים בזמן שהדברים נאמרו הגיב בהלם לדברים. "השתגעת על כל הראש", הפטיר לעברו של הדובר. "אני לא מכיר מתנחל אחד שיצביע לברק". כך מדווח הבוקר כתב מקור ראשון בכנסת זאב קם, בכתבה שפורסמה הבוקר בעיתון מקור ראשון.

במקביל, בכירים בליכוד אמרו אתמול כי בנימין נתניהו לא זנח את רעיון שיריונו של ברק ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. בשיחה עם מקור ראשון, אמרו הבכירים כי "נתניהו לא זונח רעיונות שהוא מתאהב בהם". לדברי אותם גורמים, כדוגמא לעוד אחד מהנושאים שנתניהו "התאהב" בהם ומעולם לא זנח אותם, הם הביאו את הניסיון לפלג את סיעת קדימה.

"עד לפני כמה ימים, לפני יציאתו של נתן אשל לחופשה בעקבות הבדיקה בעניינו, עדיין פעל אשל בשם נתניהו כדי לפלג את קדימה", הוסיפו הגורמים. לטענתם, נתניהו רק מחכה לשעת כושר בעניינו של ברק, והורדת הפרופיל בעניינו היא זמנית בלבד.

"הוא מאוד קשור לברק", מסבירים בליכוד. לדבריהם, הוא בוטח בברק ורואה בו שותף אמיתי בנושא הביטחוני. הם מזכירים גם את התפקוד של ברק על תקן שר החוץ, בכל הקשור ליחסים מול ארה"ב. "הוא לא היה רוצה לאבד את המשענת הזו שהוא יכול לישון איתה בלילה", טוענים בליכוד.

מנגד, מבהירים שרים בליכוד כי הם מתכוונים להפעיל את כוחם בשטח ובמרכז הליכוד כדי להתנגד לצירופו של ברק בכל דרך. גם באופן פומבי, אם יהיה צורך בכך. "יש פה שאלות אידאולוגיות קשות", הם מבהירים. "יש הבדל בין מינוי אישי לבין להפוך את ברק לחלק מהליכוד".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS