לא רק עמיר פרץ - גם ח"כ מאיר שטרית (קדימה) העלה היום בכנסת הצעת חוק להעלאת שכר המינימום. עפ"י ההצעה מבקש ח"כ שטרית להעלות את גובה שכר המינימום מ-47.5% ל-50% מהשכר הממוצע במשק. ח"כ שטרית הציג נתונים מתוך דו"ח של הביטוח הלאומי אשר פורסם לקראת ההצבעה, לפיו אם יועלה שכר המינימום ב-19.5% (ב-750 שקל), תחולת העוני בישראל תרד ב-9% לעומת מצבה בשנת 2008. כלומר, ממעגל העוני ייצאו כ-34 אלף משפחות - 130 אלף איש

בנאומו במליאה תקף שטרית את הממשלה ואמר:"אני תמה על האטימות של הממשלה. לא יעלה על הדעת שאנשים עובדים יחיו מתחת לקו העוני, היום אתם מעודדים את האנשים לשבת בבית, לשתות קפה ולחיות על קצבאות, המדינה לא מעודדת למאמץ ולעבודה, אנחנו צריכים לעודד אנשים לעבוד ולהבטיח שמי שעובד לא יהיה עני צריך לתת הטבות לעובדים". שטרית ציטט מתוך ראיון עם אם חד הורית:"בממשלה לא מבינים את המשמעות של עוד כמה מאות שקלים בחודש עבור העובדים"

בנאומו התייחס ח"כ שטרית להורדת מס הכנסה:"הורדת המס נותנת מתנה לעשירים, אתם שוב דופקים את החלשים ומחזקים את החזקים". הנושא עורר דיון סוער במליאה כמה ח"כים מסיעות ש"ס והעבודה התבטאו נגד הצעת החוק, בתגובה אמר שטרית:"אתם אמורים לייצג את החלשים, ובמקום זה אתם מייצגים את הכיסאות שלכם, איך אתם יכולים להכשיל הצעת חוק אשר באה לעזור לחלשים".

ח"כ שטרית קרא לכל חברי הבית להצביע בעד הצעת החוק ללא שום חשבון פוליטי, אך כצפוי בעד הצעת החוק הצביעו 34 ח"כים לעומת 57 נגדה.