גוש שלום: "סגירת תחנת הרדיו "קול השלום" היא חלק מהמתקפה לחיסול הדמוקרטיה בישראל - למתנחלים הקימה הממשלה תחנה מיוחדת, "גלי ישראל" – ואת הקול הנגדי משתיקים בכח"

"סגירתה של תחנת הרדיו 'קול השלום' בידי המשטרה היא חלק ממתקפה שנועדה לא פחות מאשר לחסל את הדמוקרטיה בישראל, לרמוס ולהשתיק כל מי שמתנגד למדיניות הכיבוש וההתנחלות. היא באה בעקבות המתקפה על ערוץ 10 ועל עורכים, שדרים, וכתבים, החוקים לשינוי הרכב בית המשפט העליון ולשלילת מימון מארגוני זכויות האדם (שאותה נאלץ בינתיים ראש הממשלה להקפיא)." אומרת תנועת גוש שלום.

"יש לציין כי הממשלה יזמה באופן פעיל הקמת תחנת רדיו מיוחדת למתנחלים בשם 'גלי ישראל' תחנה בעלת גוון פוליטי ימני ברור.'גוש שלום' עתר נגד הקמת תחנה זאת, מכיוון שהיה מדובר בצעד חד צדדי הנותן גישה לגלי האתר לצד אחד בלבד במפה הפוליטית.

הממשלה נלחמה בשיניים ובציפורניים והצליחה להקים את תחנת רדיו המתנחלים, אשר קיבלה זיכיון כ'תחנה אזורית ביהודה ושומרון' אולם בפועל שידוריה נקלטים ברוב הערים שבתוך הקו הירוק.

ממשלה בעלת מינימום שלתודעה דמוקרטית הייתה מאפשרת ביוזמתה גם הקמת תחנה של שוחרי השלום, בזיכיון רשמי ומוכר של מדינת ישראל – בדיוק כפי שניתן למתנחלים. הממשלה הנוכחית החליטה לעשות את ההיפך, ולסגור גם תחנה הפועלת בדרך היחידה שנותרה לה, באמצעות תדרי השידור שקיבלו הפלסטינים במסגרת הסכמי אוסלו – מעשה כוחני מכוער ואנטי-דמוקרטי."