בריאות הנפש

(גוף - נפש)
מנהלת ביה''ח מזור פרופ' אילנה קרמר במהלך האירוע. צילום - שרית נס

יו"ר וועד הסיעוד במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו אלה ממן, אמרה באסיפת המחאה שנערכה ביום ג', "התכנסנו לנוכח מקרה תקיפה שאירע אתמול בו הותקפו שלושה אנשי צוות ע"י מטופל ונזקקו לטיפול רפואי בביה"ח בנהריה. אנחנו משפחה אחת בביה"ח מזור ואם איש צוות נפגע זה כאילו כולנו נפגענו. זה היה מקרה תקיפה מזעזע וצוות העובדים עדיין לא התאושש מכך. אני מודה ליו"ר ועד האחיות הארצית אילנה כהן על התמיכה בנו". מנהלת ביה"ח "מזור" בעכו פרופ' אילנה קרמר, אמרה, "כולנו ביחד בהתמודדות הקשה עם אלימות המטופלים . גילויי אלימות הם לעיתים חלק ממחלת הנפש ואתגר ההתמודדות עימה, תוך שמירה על בטחון המטופלים והצוות, היא אתגר גדול לכולנו". הנהלת ביה"ח כואבת את הפגיעה ומצטרפת לאיחולי רפואה שלמה לאנשי הצוות שנפגעו.

(גוף - נפש)
מרחב חיצוני ביה''ח מזור. צילום- איגור פודליפסקי

המרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו, יחנוך בקרוב פרויקט פעילות בשעות הפנאי שבמסגרתו המטופלים ייקחו חלק בשעות אחה"צ במגוון תחומי עיסוק ובהם: אמנות, תזונה, מוסיקה ועוד במטרה לשפר את החוויה בעת השהייה והאשפוז בביה"ח ולתרום לתהליך השיקום וההחלמה שלהם

נוצר ב-25.04.2018 09:04
(גוף - נפש)
מימין לשמאל- מרתה מילשטיין, אבישי מילשטיין ופרופ' אילנה קרמר. צילום - שרית נס

"אנו מדברים על סליחה כתהליך נפשי, הסליחה לא אומרת שנפסיק להרגיש טינה בסופו של דבר יש פנטזיה שתהיה סגירת מעגל" כך אמרה השבוע מנהלת ביה"ח "מזור" ("מזרע" לשעבר) בעכו פרופ' אילנה קרמר, ביום עיון בנושא "תהליך נפשי של סליחה – האם אפשרי ?", שהתקיים בביה"ח. ביום העיון התארח אבישי מילשטיין הכותב והבמאי של ההצגה הדוקומנטרית על זוגות ישראלים – גרמנים, "לא לשכוח לאהוב", שאמר "השואה נוכחת אפילו ביחסים האישיים של הדור הרביעי"

(גוף - נפש)
מנהלת ביה''ח מזור בעכו, פרופ' אילנה קרמר. צילום- אלבום פרטי

לתחנת הברושים (רח' הברושים 31, כרמיאל) המסונפת למרכז הרפואי לבריאות הנפש מזור בעכו, מגיעים מאות מקרים שבהם מטפל צוות רב-מקצועי מיומן ומנוסה. בתקופה האחרונה ניתן לראות גידול במספר הפניות החדשות, דבר המעיד על צורך רב למענה מקצועי וזמין. צוות התחנה עובד בשיתוף עם מסגרות אחרות בעיר ובסביבתה: בתי ספר ויועצים, מחלקות רווחה ועוד. על הצוות נמנים פסיכיאטר מומחה לילד ונוער, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים אשר מעניקים שירות למבוטחי כל הקופות ללא עלות.

(צפון)
אירוע סביבות רכות ומיטיבות בנוף הטיפולי שהתקיים במרכז לבריאות הנפש מזור. צילום: גדי נס

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי השתתף באירוע סיום של פרויקט משותף של המרכז לבריאות הנפש מזור עם הפקולטה לארכיטקטורה , המחלקה לאדריכלות נוף בטכניון, שמטרתו עיצוב תומך החלמה של המרחבים הפתוחים בביה"ח הפסיכיאטרי. האירוע התקיים בביה"ח והוצבו בו 24 עבודות של סטודנטים , חלקן פותחות פתח לתכנון משותף של פינות נוף לפעילות בטבע ולהחלמה של בית החולים יחד עם עיריית עכו. את האירוע כיבדו בנוכחותם נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא, דיקנית הפקולטה לארכיטקטורה פרופ' איריס ערבות, דיקן הפקולטה לרפואה פרופ' שמעון מרום, ראש המסלול לאדריכלות נוף פרופ' טלי מוזס, אדריכל נוף פרופ'/מ רם איזנברג, יעל סופר ואריאל בלונדר , מנחי העבודות .

(גוף - נפש)
ביה''ח מזור (מזרע לשעבר)בעכו. צילום צליל דנה

NAVIGATE הינה תכנית ייחודית לטיפול בהתקף פסיכוטי ראשון אצל המטופל, תחל לפעול באופן סדיר בשנת 2018  במסגרת מרפאות המעקב של המרכז הרפואי לבריאות הנפש מזור בעכו והיא מבוססת על מודל שפותח בארה"ב על ידי המכון הלאומי לבריאות הנפש בארה"ב ((NIMH ב-2008 במטרה לצמצם נזקים שכיחים של פסיכוזה ראשונה ולשנות את מהלכה באמצעות התערבות אינטנסיבית מוקדמת

(חדשות הבריאות )
צוות המרכז לבריאות הנפש מזור בטקס חגיגי, מימין המנהלת האדמיניסטרטיבית נעמי אסולין ומנהלת בית החולים פרופ' אילנה קרמר צילום- אדית סקלי

מנהלת המרכז לברה"נ "מזור" בעכו פרופ' אילנה קרמר, אמרה השבוע בטקס חגיגי, שהתקיים בביה"ח לרגל החגים "לאחר שהובלנו בארץ את ה"עיצוב תומך החלמה" באשפוז הסגור , הגיעה העת להשיק פרויקט "עיצוב תומך החלמה" במרחב הנופי בבית החולים".

(חדשות הבריאות )
מימין לשמאל: שר הבריאות ליצמן שי נטע ותמר סדן לקס. צילום: תומר ארבל

כ-400 משפחות הגיעו היום לכנס המשפחות של אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, למען משפחות מתמודדים עם מגבלה נפשית. שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בפתיחת הכנס: "זו השנה השנייה של הרפורמה בבריאות הנפש ויש לי סימן מהשמיים שעשיתי את הדבר הנכון"

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

ממשיכים בתכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תופעת עובדי הקבלן - כל עובדי הקבלן במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון נקלטים להעסקה ישירה/ יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון ומנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון, ד"ר שמואל הירשמן, יובילו מחר (ב') את טקס העברת העובדים להעסקה ישירה וקליטתם לשירות המדינה.

(גוף - נפש)
יו״ר השדולה לשוויון בבריאות, חה״כ אילן גילאון

יוזמת יו״ר השדולה לשוויון בבריאות, חה״כ אילן גילאון, קיימה הבוקר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת דיון דחוף בנושא סגירתה המתוכננת של המרפאה לבריאות הנפש באשדוד.