על רקע מתקפת הטילים בדרום הארץ יזמה שרת התרבות, לימור לבנת, מגוון אירועי תרבות, הופעות ופעילויות למען התושבים ביישובי הדרום, הנאלצים לשהות במקלטים ובמרחבים מוגנים. בעקבות כך, אמנים רבים, מוסדות תרבות וסינמטקים נוספים הצטרפו ליוזמה זו 34 מוזיאונים ברחבי הארץ פתוחים בחינם לתושבי עוטף עזה עד לסיומו של המבצע הצבאי. פעילויות נוספות: מופעי תיאטרון, שירה ומחול, סדנאות יצירה, מפגשים עם סופרים, מספרי סיפורים, מפגשים עם שחקנים, הקרנת סרטים, מופעי לוליינים ועוד.

כלים

בעקבות החרפת המצב הביטחוני בדרום הארץ ומתקפת הטילים על יישובי הדרום, יזמה שרת התרבות, לימור לבנת, פעילויות תרבות מגוונות והופעות עבור התושבים ובני משפחותיהם הנאלצים לשהות לאורך היום במקלטים ובמרחבים מוגנים.

השרה לימור לבנת חוסנם של התושבים וראשי הרשויות בדרום הוא מקור העוצמה לצה"ל ומדינת ישראל. משרד התרבות נערך במהירות האפשרית לחיזוק ולעידוד התושבים על מנת לאפשר להם הפוגה קלה מהטרור, ולנסות להנעים את זמנם במציאות חייהם הבלתי אפשרית.

משרד התרבות גייס אמנים, ובהם הזמרים דויד ברוזה וסי היימן, אשר מקיימים מדי יום עשרות מופעי תרבות ואמנות במקלטים ובמרחבים המוגנים ביישובי הדרום, ביניהם: שדרות, שער הנגב, אשכול, שדות נגב וחוף אשקלון. מערך המופעים ופעילויות התרבות כולל, בין היתר, ליצנים רפואיים, שחקנים, לוליינים, אמני ג'אגלינג, אפשרות לכרטיסים למופעים הקיימים במרכז, מופעי זמר עברי, מופעי מחול, תיאטרון, מפגשי אמנים וסדנאות יצירה, ערבי שירה בציבור, מפגשים עם סופרי ילדים וסופרים למבוגרים, מספרי סיפורים, מפגשים עם שחקנים, יוצרים ובמאים מענף הקולנוע הישראלי והקרנות סרטי ילדים ומבוגרים.

בנוסף, משרד התרבות יזם בשיתוף עם איגוד המוזיאונים את פתיחת שעריהם בחינם של 34 מוזיאונים ברחבי הארץ, ביניהם: מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון נחום גוטמן, מוזיאון ארצות המקרא, לתושבי יישוב עוטף עזה (עד 20 ק"מ מהגבול), אשקלון ונתיבות (להלן רשימה מפורטת).

כמו כן, תיאטראות ובהם, ה"יידישפיל", בית לסין, הקרון, תיאטרון החאן, תיאטרון לילדים ונוער "אורנה פורת, ועוד נרתמו למען תושבי עוטף עזה ומזמין את תושבי יישובי הדרום להצגות, סינמטק תל אביב וסינמטק ראש פינה מציעים סרטי קולנוע בחצי מחיר והתזמורת הסימפונית ראשל"צ וסימפונט רעננה מזמינים את תושבי הדרום לקונצרטים בחינם (להלן רשימה מסודרת ופרטי התקשרות להזמנת כרטיסים)

בנוסף, משרד התרבות בשיתוף המועצה לשימור אתרים פותחים בחינם עשרות אתרי המורשת ברחבי הארץ לתושבי הדרום, אשר יהיו מעוניינים לבקר בהם. רשימת האתרים הפתוחים בחינם לתושבי עוטף עזה, שעות פעילות למבקרים ופרטי הגעה ניתן למצוא באתר המועצה לשימור אתרי מורשת www.shimur.org.il .

כמו כן, פועל משרד התרבות בשיתוף ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) ואמ"י לגיוסם של שחקני תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה שיגיעו ליישובי הדרום, בכדי לפגוש את התושבים, לעודד ולתמוך בהם. למעלה מ – 40 שחקנים כבר נרתמו ליוזמה זו, ביניהם: יפתח קליין, עמוס תמם, שרה פון שוורצה, רן דנקר, זהר שטראוס, שרית וינו-אלעד, דביר בנדק, עופר שכטר, אניה בוקשטיין, אלירז שדה, ורד פלדמן, חלי גולדנברג, נועה מימן, דני שטג, רועי אסף, הילה פרידמן, ליאור כהן ועוד רבים.

150 אירועים ומופעי תרבות המתוכננים ליום ראשון ה –20  ביולי:

<

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

שעה

אמן

מס' פע'

תחום

מופע

אשכול

10:00

לירן שושני

3

תאטרון

קוסמות

11:00

12:00

10:00

יניב שאול

3

תאטרון

מסכות

11:00

12:00

10:00

רועי ירושלמי

3

תאטרון

אמפרוביזציה

11:00

12:00

אשדוד

10:00

שרלי שמח

3

מוסיקה

מופע מוסיקלי

11:00

12:00

אשקלון

12:00

נטע שיזף

3

מחול

רקדנית פלמנקו

13:00

14:00

10:00

דורון רוזנבלט

3

א.פלסטית

סדנאות איור

11:00

12:00

בני שמעון

09:30

גיאי פורטר

3

תאטרון

ג'אגלינג,בועות סבון,ספור

10:30

11:30

10:00

רענן בן טובים

3

ספרות

שירה וכתיבה

11:00

12:00

אופקים

10:00

אילנית אינשטין

3

תאטרון בובות

מופע

11:00

12:00

10:00

סיגל ורדי

3

קולנוע

אפור בקולנוע

11:00

12:00

באר טוביה

10:00

רן ורד

3

תאטרון

מספר ספורים

11:00

12:00

באר שבע

10:00

תאטרון הפרינג-קובי אדרת

3

תאטרון

הצגה

11:00

12:00

10:00

תאטרון הפרינג-איציק מנשה

3

תאטרון

הצגה

11:00

12:00

בני  עייש

10:00

קרן קרמר

3

תאטרון

משחקי תאטרון

11:00

12:00

ברנר

16:00

פנינה רינדל

3

תאטרון

ליצנית

11:00

12:00

גן יבנה

16:00

גיא גרמן

3

תאטרון

שעת ספור

17:00

18:00

הר חברון

11:30

סוסיא

יהודה כץ

3

מוסיקה

מוסיקה לכל המשפחה

12:30

סוסיא

13:30

סוסיא

11:30

אשכול

אלי שמעון

3

תאטרון

הפעלת דרמה לכל המשפחה

12:30

אשכול

13:30

נגוהות

חבל יבנה

10:00

יונתן מילר

3

תאטרון

11:00

12:00

חוף אשקלון

11:30

נצנים

משה פרסטר

3

תאטרון

סטנדאפ

12:30

ניר ישראל

13:30

דבר עם

יבנה

17:00

נטע שיזף

2

מחול

מופע מחול

18:00

יואב

09:30

נגבה

רותם שוורץ

3

תאטרון

הפעלת ילדים

10:30

נגבה

11:30

שדה יואב

לכיש

11:30

אליאב

אריק אפק

3

אמנות פלסטית

סדנא פיסול בתייל

12:30

אליאב

13:30

אליאב

11:30

שקף

עידו לבוביץ

3

תאטרון

אמפרוביזציה

12:30

13:30

11:30

אמציה

נועם רז

3

אמנות פלסטית

סדנת פלסטלינה

12:30