תמונת הטבע שיכולה להטיס אותך לאו"ם לתחרות צילום בינלאומית

תמונת הטבע שיכולה להטיס אותך לאו"ם - לכבוד יום החי בבר העולמי של ארגון האו"ם שיתקיים ב- 3.3, רשות הטבע והגנים מזמינה גם את הדור הצעיר בארץ להשתתף בתחרות הצילום הבינלאומית "דרך עיניים צעירות" שמטרתה להעלות את המודעות והחשיבות לשמירה על חיות הבר וצמחיית הבר בעולם. הזוכה בתחרות יזכה לביקור מיוחד בבניין האו"ם שבניו יורק.

קרא עוד...

עו"ד סיון זבולון-נוה, עורכת דין חלוצה בתחום זכויות משפטיות של בעלי-חיים ובעליהם בישראל

אתר חדשני לזכויות משפטיות של בעלי חיים - מדריך בעלי כלבים מה לעשות כשהכלב נחשד בנשיכה – במישור הפלילי ובמישור האזרחי. עו"ד סיון זבולון-נוה, עורכת דין חלוצה בתחום זכויות משפטיות של בעלי-חיים ובעליהם בישראל (במישור הפרטי) - השיקה לאחרונה אתר אינטרנט חדשני בשם דוג-בייטס (נשיכות כלבים בלע"ז) – המאגד בתוכו מספר רב של מדריכים כיצד לנהוג במקרה של תלונות על תקיפות כלבים.

קרא עוד...

נושא כאוב ומעורר חמלה

נושא כאוב ומעורר חמלה - בעוד שברשויות ומועצות מקומיות נושא התרבות החתולים מוזנח והתקנות אינן מחייבות כל רשות לבצע מבצעי עיקור וסירוס המוניים, כ – 1000 חתולי רחוב עוקרו בימים אלה ע"י עיריית חיפה - בימים אלה מסתיים מבצע נרחב במסגרתו עוקרו וסורסו ברחבי העיר חיפה כ – 1000 חתולי רחוב. המבצע נערך על ידי השירות הווטרינרי העירוני וכלל גם חיסון לחתולי הרחוב כנגד מחלת הכלבת. עיריית חיפה מייחסת חשיבות לעיקור וסירוס החתולים בשל ההשלכה שיש לפעילות זו על איכות חייהם של התושבים והחתולים כאחד.

קרא עוד...

מהלך דרמטי בתחום רווחת העגלים והכבשים המיובאים לישראל: בתוך שנתיים: ישראל תהפוך למדינת מודל בשמירה על רווחת בעלי החיים.

מהלך דרמטי בתחום רווחת העגלים והכבשים המיובאים לישראל: בתוך שנתיים: ישראל תהפוך למדינת מודל בשמירה על רווחת בעלי החיים. פיתוח של רגולציה עצמית, הסדרה של תנאי הייבוא וגידול הבקר לבשר. חברי "פורום יבואני המקנה" וצוותים מקצועיים כבר שוקדים על המהלכים שיחוללו שינוי דרמטי, בשיתוף עם משרדי הממשלה הרלוונטיים. "לא נרפה עד שישראל תהפוך למדינת מודל בשמירה על רווחת בעלי החיים"

קרא עוד...

צוות הרופאים שמוביל את הפרויקט מקווה ומאמין כי עוד צוותים מגני חיות ברחבי העולם יצטרפו אליהם וכך מאגר הרקמות יגדל לכדי מאגר עצום ובעתיד ניתן יהיה ליצר מגוון רחב של בעלי חיים בעלי מטען גנטי מגוון. צילום: אילוסטרציה

תיבת נוח של העתיד! בנק רקמות בעלי חיים מוקם בספארי ברמת גן- Israel-German Ark of Life פרויקט מיוחד בשיתוף פעולה ישראלי-גרמני! באמצעות רקמות העור שישתמרו למשך 3,000 שנה בתוך חנקן נוזלי ניתן יהיה להפיק חיות בר שנכחדו. לאור ההכחדה ההולכת וגוברת ומצבם החמור של חיות הבר בטבע, הוחלט להקים פרויקט מיוחד של שימור רקמות בעלי חיים. באמצעות הרקמות יוכלו מדענים להפיק בעתיד, את אותם בעלי חיים שנמצאים על סף הכחדה או כאלה שעלולים להיכחד בשנים הבאות.

קרא עוד...

זבוב רחף (Hoverfly) - מהמין Episyrphus balteatus

מחקר חדש בשיתוף אוניברסיטת חיפה שהתפרסם בכתב העת המדעי Science מצא כי נדידת החרקים היא הנדידה היבשתית הגדולה ביותר בכדור הארץ: כ- 3.5 טריליון חרקים בבריטניה בלבד נודדים מדי שנה בביומסה של כמעט פי שמונה מזו של נדידת ציפורים. החשש הוא שהתחממות כדור הארץ תגדיל בצורה משמעותית את מספר החרקים, מה שעלול לפגוע במערכות אקולוגיות רבות

קרא עוד...

בעקבות חריגה מנהלי המשרד המתייחסים למניעת צער בעלי החיים במשלוח ההטסה מהונגריה, הופסקו המשלוחים בהטסה עד לסיום חקירת המקרה והטמעת הנהלים , במקביל, המשרד ממשיך לפעול להרחבת היקפי היבוא של בשר מצונן ממדינות אירופה ולהארכת חיי המדף של הבשר המיובא מדרום אמריקה, כאלטרנטיבה שעשויה להוביל לצמצום המשלוחים החיים

קרא עוד...