צילום: מחמוד נסאר

בעלי חיים זה בטבע שלנו - היום העולמי לשמירת החי בבר של ארגון האו"ם ב- 3.3 מגבירים את המודעות והחשיבות למען השמירה על חיות הבר וצמחיית הבר, יחד עם כל העולם. כמידי שנה בתאריך ה- 3.3 מציינים בעולם ובישראל את "היום העולמי לשמירת החי בבר", יום שמוקדש למען הגברת המודעות לשמירה על חיות וצמחי הבר, והוכרז על ידי ארגון האומות המאוחדות (האו"ם).

קרא עוד...

לא צריך להיות טבעוני או צמחוני למען מניעת סבל מיותר מבעלי-חיים. צילום: אילוסטרציה

ועדת השרים תצביע מחר על הצעה לאיסור משלוחים חיים לישראל ועדת שרים לחקיקה תצביע מחר על הצעת חוק לאיסור משלוחים חיים לישראל. הצעת החוק הוגשה על ידי ח"כ תמר זנדברג בשיתוף ח"כ מיקי זוהר, ונועדה לעצור את הסבל החמור שנגרם למאות אלפי בעלי חיים שמגיעים לישראל באוניות מדי שנה על מנת להישחט. מדובר במסעות שנמשכים בין ימין לשבועות שבהם בעלי החיים מוחזקים בצפיפות קשה, מתבוססים בהפרשות וסובלים מעומסי חום וטלטולים. רבים מהם לא שורדים את המסע ואחרים חולים ונפצעים.

קרא עוד...

גידול נאות והומני של עגלים. צילום: אילוסטרציה

ועדת הכלכלה ציינה את יום זכויות בעלי החיים והמשיכה במעקב אחר הנעשה במשלוחים החיים; היו"ר כבל: נעשה הכל לצמצם את משלוחי העגלים החיים לאפס. ח"כ כהן פארן הקריאה עדות קשה של וטרינרית זרה שהתלוותה לאחת האניות ואמרה: "לא ברור איך נותנים לזה להימשך"; מוקדם יותר אישרה הוועדה לקריאה ראשונה: משרד החקלאות יחויב להקצות 4.5 מיליון שקל לעיקור וסירוס כלבים.

קרא עוד...

בתמונה: חלק מהברווזים לאחר החילוץ צילום: עיריית הרצליה

מישהו, הכניס ברווזים חיים לשק וזרק אותם! בניגוד לכל רוח אנושית ובוודאי בניגוד לחוק. חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים), התשנ"ד - 1994, קובע מַהן ההתנהגויות האסורות כלפי בעלי חיים וקובע עונשי מאסר וקנסות בגין כל התנהגות אסורה כאמור.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

במטרה להשיג אכיפה מהירה, מרתיעה ויעילה יותר של חוק צער בעלי חיים, משרד החקלאות יוזם מתן קנסות מנהליים בגין עבירות על תקנות צער בעלי חיים בגידול חזירים והחזקתם לצרכים חקלאיים מה צפוי בגין החזקה לא נכונה של חזירים עם אישור הקנסות? סיכנת את החזיר והשארת אותו במקום העלול לגרום לו לנזק ממשי? שלם 3,500 ₪ קנס

קרא עוד...

כוכב הרשת מישל טרוני - למען בעלי החיים

כמו חיה בכלוב: כוכב הרשת מישל טרוני כלא עצמו בכלוב בדיזנגוף סנטר הקמפיין ישודר בווידאו חי מהכלוב בעמודי הפייסבוק של מישל ושל כוכבי רשת נוספים שיבקרו אותו בשטח ביניהם סמיון גרפמן, דניס צ'רקוב, לירון רביבו, סהר קליזו ועוד שיעודדו איסוף תרומות לעמותות למען בעלי חיים.

קרא עוד...

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

מבצע עיקור וסירוס חתולים במגדל העמק הסתיים בהצלחה - מחלקת התברואה של עיריית מגדל העמק סיימה השבוע מבצע לעיקור וסירוס של כ-150 חתולי רחוב. מבצע עיקור וסירוס של כ-150 חתולי רחוב נחל הצלחה רבה במגדל העמק. המבצע החל לפני מספר שנים בעקבות פנייה של תושבים חובבי חיות מחמד וכאלה שנוהגים להאכיל את חתולי הרחוב שהתריעו על הבעיה של בעלי חיים לא מסורסים כגון חתולי הרחוב שקצב הגדילה וההתפשטות שלהם מהירים מאוד.

קרא עוד...