ההצעה לפיזור הכנסת צפויה לעלות להצבעה ביום שני הקרוב ולעבור בקריאה שנייה ושלישית. רבים מחברי הכנסת מביעים בשיחות סגורות את חוסר שביעות רצונם מההחלטה להקדים את הבחירות, אבל השר בני בגין (ליכוד), הוא הדמות היחידה מתוך הממשלה שאמר אתמול בצורה ברורה כי הוא מתנגד להקדמת הבחירות שהוביל ראש הממשלה  בנימין נתניהו

"הקדמת הבחירות היא טעות", הבהיר בגין בשיחה עם 'מקור ראשון'. "הממשלה הנוכחית קבעה שיא של יציבות שלא נראתה פה במשך 30 ו-40 שנים", הוסיף. "זו דעתי ואני לא מסתיר אותה. אך הרבה פעמים דעתי אינה מתקבלת".

הדברים שאומר בגין ל'מקור ראשון' מצטרפים לדברים ברורים יותר שכבר אמר אתמול השר בשולי דיוני מליאת הכנסת. בשיחת מסדרון עם אחד משרי הליכוד, חזר באוזניו השר בגין ארבע פעמים על האמירה כי "הממשלה הייתה יכולה וצריכה לכהן חמש שנים פחות חודשיים, ולמעשה להשלים את מלוא כהונתה".

השר בגין אף הצהיר כי יתכן שיצביע נגד החוק לפיזור הכנסת שיובא בשבוע הבא להצבעה במליאה. הדברים נאמרו במהלך דיוני המליאה אתמול, כשח"כ רונית תירוש (קדימה) פנתה ליו"ר הישיבה, ח"כ יצחק וקנין (ש"ס), והציעה כי ש"ס תצביע נגד הצעת החוק לפיזור הכנסת שתובא בשבוע הבא.

וקנין השיב לה כי אף אחד מחברי הכנסת אינו מעוניין בהקדמת הבחירות וכי אם היו מאפשרים להם לקיים על כך הצבעה חשאית, 118 חברי כנסת היו מצביעים נגד המהלך. בשלב זה העיר בגין בשקט כי הוא אינו זקוק להצבעה חשאית וכי אין לו בעיה להצביע נגד הצעת החוק גם באופן גלוי.

גם בשיחות סגורות העלה השר בגין את האפשרות שיצביע נגד הקדמת הבחירות, במידה שיתאפשר חופש הצבעה לחברי הקואליציה. בנוגע לשאלה על עתידו האישי בבחירות הקרובות, חזר השר בגין בשיחה עם 'מקור ראשון' על עמדתו, כי יקבל את ההחלטה אם להתמודד שוב רק סמוך לפריימריז הפנימיים בליכוד.