"הייתה החלטה של רה"מ וועדת השרים לביטחון לאומי להקפיא עד לספטמבר. אני לא רואה מצב שלא יבנו לאחר מכן. אם הממשלה רוצה להמשיך את המצב הקיים, היא תצטרך להציע החלטה הפוכה – דבר שלא סביר בעיניי", כך אמר הבוקר (חמישי) השר בני בגין, חבר השביעייה, בעת ביקור בעיר אפרת שבגוש עציון

בגין הגיע גם להריסות משטח שאחת המשפחות בעיר יצקה על מנת לחגוג עליו את בר המצווה של בנם. כששמע את הסיפור וראה את ההריסות הוסיף "לצערי, טעויות קורות". במהלך הביקור דיבר על האפשרות להסכם שלום ואמר "אני לא רואה בעתיד הנראה לעין, איך מגיעים להסכם שלום". כשנשאל האם ייתכן שאובמה יכפה על ישראל הסכם שכזה, ציין בגין "אפשר לכפות חתימה על נייר שאף אחד לא מתכוון לעמוד מאחוריו, אבל אי אפשר לכפות שלום, ואני לא רואה אפשרות שהמצב ישתנה בעתיד הקרוב".

בגין אף ביקר בבית הספר עשה חיל בתצוגת "מיליון וחצי כפתורים" להנצחת הילדים שנרצחו בשואה ובחדר התנ"ך במקום, ולאחר מכן המשיך לסיור באפרת בעקבות השפעת ההקפאה על העיר, נפגש עם חברי המועצה ועם חברי מרכז הליכוד הגרים באפרת.

ביקורו של בגין הוא אחד מתוך שלושה ביקורים מיניסטריאליים, בשבועות הקרובים באפרת. זאת, למרות שהקפאת הבניה בעיר כמו בשאר אזורי יהודה ושומרון בעיצומה, ארה"ב מנסה להרחיבה גם לירושלים, ובקרוב גם מפיצויים של מאות מיליוני שקלים שתאלץ הממשלה לשלם לרוכשי הדירות ולמשקיעים.

ראש "העיר אפרת">העיר אפרת סא"ל (מיל) עו"ד "עודד רביבי">עודד רביבי מדגיש כי ב-10 השנים האחרונות לא אושרה הקמתו של בית אחד באפרת למרות הצהרות הפוליטיקאים שגוש עציון נמצאת בלב הקונצנזוס הישראלי. יתרה מכך, עד היום השקיעה המדינה 40 מיליון שקלים בתשתיות בעיר, בעיקר בשכונות גבעת הזית וגבעת הדגן. תשתיות אלו כללו בעיקר כבישים, נקודות קצה לחשמל ומים ומערכת ביוב מוכנה לחיבור אולם בפועל אינה מאפשרת. לשווק בשכונות אלו למגורים. לדברי "רביבי מדובר">רביבי מדובר בבזבוז עצום של השקעות המדינה בתשתיות, שיורדות עתה לטמיון בגלל התמשכות ההקפאה.

אחרי בגין יסיירו בשבועות הקרובים באפרת גם השר לתשתיות לאומיות עוזי לנדאו, ואחריו הרמטכ"ל לשעבר, השר משה יעלון.