ב-85 שנות פעילותו של כפר הנוער החקלאי בן שמן התחנכו אלפי בוגרים, כעת פונים בכפר הנוער אל הבוגרים במיזם וירטואלי שמטרתו לחבר את הבוגרים אל הווי הכפר: בחנוכה – מדליקים את האור בבן שמן

כלים

בשנת 1927 הוקם כפר הנוער בן שמן על ידי ד"ר זיגפריד להמן, מתוך מטרה להנחיל לילדים ולנוער חינוך איכותי, ערכי ציונות ועבודת אדמה ואהבת האדם. התלמידים הראשונים היו יתומים מקובנה שעלו לארץ לאחר מלחמת העולם הראשונה.

מאז חלפו 85 שנה, אך כפר הנוער החקלאי הוותיק ממשיך את פעילותו עם קרוב ל-400 חניכים הלומדים וגרים בכפר מדי שנה, החל מילדים מגיל 6 עד לתלמידי י"ב, כולל בית בוגרים המשמש כבית לחיילים בודדים מבוגרי הכפר, וכולל משק חקלאי רחב-ידיים בו מתחנכים תלמידי התיכון.

בין אלפי בוגריו של הכפר נמנים שרים, חברי כנסת, אנשי אקדמיה וכלכלה בולטים, אישי ציבור ואנשי רוח, ביניהם נשיא מדינת ישראל שמעון פרס, אשר למד יחד עם אשתו סוניה ז"ל בכפר, שולמית אלוני, איש העסקים חיים סבן, השר שלום שמחון ובכירים רבים נוספים.

לרגל ציון 85 שנה להקמת הכפר, יצאו אנשי כפר הנוער במיזם וירטואלי מיוחד בשם 'מדליקים את האור בבן שמן' במטרה לאתר את הבוגרים הרבים ולחברם לפעילות ולהווי בכפר.

במסגרת המיזם תוצב תמונה מוסתרת בת 1,000 חלקים באתר הבית של הכפר, כאשר כל כניסת בוגר לאתר – מדליקה את האור בחלק יחיד. בהמשך השנה, לאחר השלמת המיזם, ייערכו פעילויות שונות בהשתתפות הבוגרים המעוניינים, שגרירי הכפר.

"כפר הנוער החקלאי הוא אחד ממוסדות החינוך החשובים בתולדותיה של מדינת ישראל, לאלפי הבוגרים יש חלק חשוב בהקמתה ובפיתוחה של המדינה לדורותיה" מסבירה מנכ"לית הכפר ד"ר אילנה טישלר "בוגרינו היקרים הינם משאב חשוב לפיתוח הכפר ומהווים מודל של הצלחה ודוגמה אישית לתלמידינו. אנו קוראים לכל בוגרי בן שמן לחדש את הקשר עם הכפר, להשתתף במיזם ולהדליק את האור למען כולנו".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS