האלוף במיל' יעקב עמידרור התייחס למשט לעזה בכנס "צרכי הביטחון של ישראל לקראת הסדר שלום עתידי" של המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. עמידרור אמר כי:"המשט שאת עצירתו חווינו בצורה טראומטית נתפס כמשט של אנשים תמימים שבאו להביא סיוע הומניטארי לעזה

בבסיסו של המשט הזה עומדת תפיסת עולם לקעקע את הלגיטימציה של ישראל, זאת על ידי קבוצת אנשים שחושבת שאין לנו זכות קיום". אמר עמידרור.

אליוט אברהמס, לשער מנהל בכיר לנושאי המזה"ת וסגן היועץ לביטחון לאומי בממשל הנשיא ג'ורג' בוש, דיבר אף הוא בכנס: "ההבנה צריכה להיות שהשלום לא יווצר כפי שנוצר עם ירדן ומצרים. קשרי האיבה בין ישראל לפלשתינאים הם חזקים יותר ולכן אנו נדרשים להיות מודאגים ממה שקורה עם הפעילות של הרשות והחמס שמשדרים בתקשורת סיפורי שקרים על פעילותה של ישראל. פעילות ההסתה כנגד ישראל אינה שולית. צריך להבין שאנו שואפים להשגת שלום בר-קיימא. היום המדיניות האמריקאית מתרחקת מהגשמת החזון הזה, כאשר רואים שינוי במדיניותו של אובמה לעומת מדיניות ארה"ב בשנת 2002 בממשל בוש. הישראלים חייבים להתעקש על משא ומתן עם הפלשתינאים ללא תיווך אמריקאי. יש להתמודד עם המחנה המנוגד באופן ישיר ללא משא ומתן עקיף. הבעיה עם ממשל אובמה היא מדיניות ולא דברור המדיניות. הבעיה עם ישראל היא ההיפך."