תנועת הימין מטות ערים קוראת לכלל חברי הליכוד, להצביע בבחירות מחר בעד מועמדים למרכז הליכוד אשר פעלו נגד ההתנתקות ב-2004/5. "זוהי רשימה היסטורית. אלה הוכיחו שהם נאמנים לעקרונות הליכוד" הסבירו במטות ערים. התנועה הפיצה את רשימת הנאמנים מתקופת גוש קטיף באינטרנט תחת הכותרת "את מכבדינו נכבד ביום פקודה"

לדברי הפעילים במטות ערים, שמות המועמדים שפורסמו תחת הכותרת "את מכבדינו נכבד ביום פקודה" הגיעו לידיעתם מ-2 מקורות. מקור אחד היה מודעת התנגדות להתנתקות, שפורסמה בעיתונות הישראלית במאי 2004 עם חתימותיהם של מאות חברי מרכז ליכוד.

פעילי מטות ערים הקפידו כבר אז לשמור על המודעה בארכיב של התנועה, כדי שיוכלו לגמול טוב עם חותמיה, ברבות הימים. כיום, 7 שנים אחרי, הגיע המועד להגשים את ההחלטה. "החותמים פעלו מתוך אידאולוגיה. מגיע להם תודה וכל הכבוד כי הם היו נאמנים. לכן קראנו לרשימה "את מכבדינו נכבד ביום פקודה", הסבירו במטות ערים.

עוד שמות נוספו לרשימת "את מכבדינו נכבד ביום פקודה" מתוך קובץ המחשב המקורי ששימש את מטה גוש קטיף בתקופת ההתנתקות. "היה ב-2004 קובץ עם כל השמות של חברי מרכז שתומכים בגוש קטיף. היה לנו חשוב לשים יד על הקובץ הזה אפילו שמאז עברו 7 שנים ועשינו זאת" אמרו במטות ערים.

"קבענו כלל חדש במחנה הלאומי, הפנקס פתוח והיד רושמת. גם אחרי 7 שנים. אנו קוראים לציבור לעזור לנו לחזק את הכלל הזה על ידי כך שכולם יצביעו בעד חברי המרכז שהיו נאמנים לארץ ישראל. הכל לפי הנתונים המקוריים משנת 2004," אמרו הפעילים.

תנועת מטות ערים היא  תנועת שטח של הימין המונה 20 אלף אזרחים בעלי דיעות לאומית. אלה מאוגדים ברשימת תפוצה פעילה ומסודרת. התנועה מעודדת מעורבות פוליטית תקיפה של אזרחים למען ארץ ישראל כולל הסדרת מאחזים והתנגדות למדינה פלשתינית.

אין זו הפעם הראשונה שהתנועה שולפת מידע היסטורי מביך, עבור חלק מנבחרי הציבור, ערב התמודדות פוליטית חשובה.

בפריימריז האחרונים בליכוד, מטות ערים הפיצו מידע מדויק שהם טרחו לשלוף מארכיון הכנסת, על אופן הצבעת השרים והח"כים בכל ההצבעות בכנסת בנושא ההתנתקות בגוש קטיף. בפריימריז הורגשה ירידה בכוחם של אותם שרים וח"כים שהצביעו בעד ההתנתקות.

אפילו בבחירות המוניציפליות האחרונות, שלפו מטות ערים מודעה "מפלילה", לטעמה, של ראשי ערים שהסכימו להביע תמיכה פומבית בהתנתקות. היוזמה זעזעה חלק מן הלשכות והמטות של ראשי ערים שנלחמו על כל קול והפסידו מספר מסויים של קולות, של תושבים ימניים שרתחו מכעס כשגילו, ערב הבחירות המוניציפליות, שראש העיר שלהם תמך בהתנתקות.

לא בכל סניף צפויות להתקיים בחירות למרכז הליכוד. בחלק מן הסניפים הגיעו להסכמות והפעילים המאוכזבים של מטות ערים לא יוכלו להצביע. עם זאת, בסניפים הבאים, לפחות, צפויות אכן להתקיים בחירות לחברי מרכז: אור יהודה, מא גזר, עפולה, אשדוד, מא הגלבוע, פתח תקווה, אשקלון, מא חוף אשקלון, צפת, באר שבע, מא לב השרון, קרית אונו, בני ברק, מא לכיש, קרית ביאליק, גבעתיים, מא מבואות החרמון, קרית עקרון, גן יבנה, מא מטה אשר, קרית שמונה, הוד השרון, מא מרום הגליל, ראש העין, הרצליה, מא נחל שורק, ראשון לציון, חדרה, מא עמק יזרעאל, רמלה, חולון, מא עמק לוד, רמת גן, חיפה, מא ערבות הירדן, רמת השרון, חצור הגלילית, מא שפיר, רעננה, טבריה, מודיעין, שדרות, יבנה, מעלה אדומים, ת"א דרום, יהוד, מעלות תרשיחא, ת"א יד אליהו, ירושלים, נהריה, ת"א יפו, כפר סבא, נצרת עילית, ת"א כפר שלם, כרמיאל, נשר, ת"א מרכז, לוד, נתיבות, ת"א צפון מזרח, מא בית שאן, נתניה, תל מונד, מא גולן, עכו.