השר לעניינים אסטרטגיים וסגן רוה"מ משה (בוגי) יעלון, נאם בכנס "צרכי הביטחון של ישראל לקראת הסדר שלום עתידי" של המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. יעלון: "אנו צריכים לתקן את הטעות התפיסתית בקרב הקהילה הבינלאומית על הצורך והעובדה הבלתי נמנעת שישראל תחזור לגבולות שאינם ברי-הגנה – גבולות 1967

לישראל לא תהיה הגנה טופוגרפית בגבולות אלו, דבר שיעודד את כוחות הצד השני לפעול בקרבה מסוכנת לאזורי המגורים שלנו ויהוו סכנה ממשית לביטחונה של המדינה. המנהיגות הפלשתינאית הצליחה להשריש רעיון מסוכן שגבולות 67' צריכים להיות המסגרת החדשה על אף שהרעיון מנוגד לגבולות ברי-הגנה וברי-קיימא – גישה המאושרת על ידי מועצת הביטחון.

הממשלה הנוכחית חוזרת לתפיסה של שליטה על כל המרחב האווירי שלנו ולגבולות בני-הגנה. הדרך הבטוחה להבטיח שלום הוא קודם כל להבטיח ביטחון. הגישה שאומרת "אדמה עבור שלום" אינה רלבנטית ליישוב הסכסוך עם הפלשתינאים. המדיניות החדשה שלנו היא תוצאה ישירה מהעוינות נגדנו. הישרדותנו תלויה בכך שנשמור על גבולות בני-הגנה, הווה אומר שליטה באיו"ש ובירושלים.

כל חלוקה של בירת ישראל רק תזמין הפצצות והתקפות ירי מהאזור. האזור יהפוך למחכות הכשרה לטרוריסטים שיהוו חשש להישרדותנו ויסכנו גם את ירדן. אנו צריכים לשלוט גם על בקעת הירדן כיוון שלחמאס טילים ארוכי טווח, שיכולים להגיע לליבה של ישראל. האיום אינו תיאורטי בלבד, בייחוד לאור ההסתה ההולכת ומתגברת ברשות הפלשתינאית. ישראל תידרש לוויתורים, אבל עד שלא תהיה רפורמה בחברה הפלשתינאית – לא יהיה שלום. אנו צריכים להתעקש לקיים ישות פלשתינאית מפורזת, כאשר נוכחות צה"לית קבועה צריכה להיות בייחוד בגבול המזרחי. ישראל לא צריכה להסכים לנוכחות של כוחות זרים על אדמותיה".