כלים

במסגרת מבצע שטח ארצי שעורכת רשות המסים לביקורות בעסקים, איתור חייבים ומעלימי מס, נערך ביום חמישי האחרון, 1.12.2011, מבצע שטח רחב היקף לגביה וביקורת ע"י משרד מע"מ באר שבע, רשות המסים בישראל. המבצע, שנועד להגביר את הנוכחות ויכולת ההתרעה וכן להעמיק את הגבייה, נערך בהמשך להחלטת הנהלת הרשות להגביר את פעילות המשרדים, לקראת סוף השנה האזרחית

למבצע קדמה עבודת הכנה ארוכה ומדוקדקת שנמשכה זמן רב לפני המבצע וכללה, בין היתר, תצפיות ומעקבים אחר בתי עסק ופעולות איתור בשעות לא שגרתיות. במבצע הושם דגש על נוכחות מסיבית של כוחות גדולים, הן על מנת לפקוד עסקים וחייבים רבים ככל האפשר, והן כדי להגביר את ההרתעה.

במבצע השתתפו עובדים ממשרד מע"מ באר שבע, משרד חקירות מע"מ באר שבע והדרום, משרד מס הכנסה בבאר שבע ואנשי היחידה הארצית לאכיפת הגביה של הרשות.

ביום המבצע בוקרו 90 בתי עסק בבאר שבע והסביבה למטרות גביית חובות ועריכת ביקורת ראשונית של הספרים והקופה בעסקים. במהלך הפעילות נגבו חובות בסך של כ- 230,000 ש"ח מאחד עשר חייבים, ולחייב נוסף עוקל כלי הרכב.

71 עסקים בוקרו, ב – 18 מתוכם נמצאו ליקויים בספרי החשבונות ובקופה. באחד המקרים סירב בעל עסק לאפשר לעובדי מע"מ להיכנס לעסק על מנת לבדוק את הקופה, עד אשר הוזעקה משטרה ע"י העובדים, והשוטרים אפשרו את עריכת הביקורת בעסק.

כתוצר לוואי למבצע וההרתעה שהושגה, פקדו בימים שלאחרי המבצע חייבים רבים את משרדי מע"מ בבאר שבע לשם הסדרת חובותיהם, בסכומים של מאות אלפי ש"ח.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS