ד"ר רות קמחי, בכירה לשעבר בתפקיד חשאי במשרד ראש הממשלה ואלמנתו של דייב קמחי ז"ל, איש המוסד ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר, הודיעה היום על תמיכתה בעמיר פרץ לראשות מפלגת העבודה. קמחי, שעבודת הדוקטורט שלה עסקה רבות בהתנשאות מנהיגות היישוב היהודי מול יהדות מצרים בשנות ה- 40, הביעה שאט נפש מדבריו של עמרם מצנע בשבוע שעבר, "עמיר פרץ בא מארץ אחרת"

"אין מקום בזמננו לאמירות מתנשאות ופלגניות מול עדות וקבוצות בחברה הישראלית, וגם אז לא היה לאמירות כאלו צידוק" אומרת ד"ר קמחי. "עמיר פרץ הוא מנהיג שצמח מלמטה, עם אידיאולוגיה חברתית צודקת, נשאר מחובר לעם, ואין מתאים ממנו להוביל את מפלגת העבודה המתחדשת."

"עמיר פרץ ומשפחתו אינם מארץ אחרת, הם מלח הארץ הזאת. דייב ז"ל, שהכיר היטב את עמיר פרץ והיה אחד מיועציו בתקופת מלחמת לבנון השנייה, חשב שפרץ היה שר ביטחון ראוי, ששאל את השאלות הנכונות וקיבל את ההחלטות הנכונות." הוסיפה קמחי.

בשבוע האחרון הודיעו על תמיכתם בעמיר פרץ גם ח"כ וסגן שר החוץ לשעבר אלי דיין, מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, ואחד מפעילי השטח המרכזיים במפלגת העבודה, עו"ד אורי אהד, ששימש כמנהל מטה הבחירות של שמעון פרס בפריימריז ב- 2005 ומכהן כיום כמזכיר מפלגת העבודה במחוז פ"ת וראש הסיעה במועצת העיר.