ח"כ איתן כבל פתח הבוקר את מסע הבחירות שלו לתפקיד יו"ר ההסתדרות. במסיבת העיתונאים שכינס כבל במטה הבחירות שלו בתל אביב לרגל השקת הקמפיין, הוא הציג מתווה למהפכה בהסתדרות שמטרתה להחזיר אותה להיות "הגוף החברתי-כלכלי המוביל במדינת ישראל"

כמו כן, הציג כבל את החזית שתרכיב את רשימת "הבית החברתי" בראשותו, אשר תכלול את סיעות קדימה, חד"ש, מרצ, עוצמה - סיעתו של עמיר פרץ, ואופק - סיעת פורשי הליכוד. בנוסף, הציג כבל את תמר זנדברג, שתתמודד מטעם סיעת הבית החברתי לתפקיד יו"ר נעמ"ת.

בפתח נאומו, תקף כבל בחריפות את יו"ר ההסתדרות עופר עיני ואמר: "המגשר הלאומי התגלה כלא יותר ממשת"פ, שברגעי האמת הפנה גב לציבור העובדים. ההסתדרות לא יכולה לשתף פעולה עם ממשלה קפיטליסטית ודורסנית הפוגעת בעובד ובמעמד הביניים. הציבור הישראלי כבר הבין את זה. מאות אלפים צעקו את זה ברחובות. אבל ההסתדרות נדמה, היא הפכה לחלק מהשיטה".

כבל הביע אי שביעות רצון מהתנהלותו האישית של עיני: "אני לא חש בנוח כשאני מגלה דרך התקשורת שהוא מינה את בת הזוג שלו ליושבת ראש של רשת החינוך של ההסתדרות ואת אח שלו ליו"ר סיעה שמקבל עשרות אלפי שקלים על חשבון העובד; אני וודאי לא חש בנוח נוכח העובדה שהוא גר בדירה יוקרתית בצפון תל אביב, אבל מספר שהוא גר בבאר שבע. אבל כל אלו מתגמדים מול החטא הגדול שלו – שיתוף הפעולה עם חיסול העבודה המאורגנת".

בהתייחס לדירת השרד, בצפון תל-אביב, אשר נרכשה עבור עופר עיני, ציין כבל: "עם כניסתי לתפקיד אעמיד למכירה את דירת השרד, אשר לראשונה נרכשה עבור עופר עיני. אני אמשיך להתגורר בראש העין ".

לדברי כבל, ההסתדרות בראשותו תחזור להיות גוף חברתי-כלכלי מוביל במדינת ישראל ותישען על חמישה נדבכים עיקריים: איגוד עובדים חזק, תנועה חברתית שתהיה חומת מגן לאזרחי ישראל אל מול המדיניות כלכלית הדורסנית של הממשלה, דמוקרטיזציה שתביא את שלטון הפחד הדיקטטורי שהנהיג עופר עיני בארגון אל סופו, שוויון לאוכלוסיות מוחלשות ולנשים בשוק העבודה ובית חברתי שייתן ערך מוסף לעובד ותספק לו חיי תרבות וחברה.

לדבריו, "אצלי לא יהיו עובדים דור ב', לא עובדי קבלן, ולא כל צורה מעוותת אחרת של העסקה".

תמר זנדברג, חברת מועצת עיריית תל אביב-יפו והמועמדת של סיעת הבית החברתי לראשות נעמ"ת, אמרה בנאומה: "החזית שאנו מקימים היום היא הביטוי הפוליטי הראשון של המחאה החברתית והיא קוראת תיגר פוליטי על הממסד האחראי על העוולות החברתיות – ההסתדרות בראשות עופר עיני".

עו"ד יפעת סולל, ראש צוות ההסברה במטה כבל, הציגה את עיקרי המצע של סיעת הבית החברתי. לדבריה, "הנקודה המרכזית במצע מתייחסת לדרך שבה תהפוך ההסתדרות לגוף שהוא הרבה מעבר לאיגוד מקצועי. גוף שדואג גם לעובדים שאינם חלק מהעבודה המאורגנת, גוף שמבין שחייבת להיות הפרדה בחיי העובד בין העבודה לבין האפשרות לקיים חיי משפחה וקהילה, גוף שמקדם את יישום עקרונות מדינת הרווחה בישראל".

את מסיבת העיתונאים הנחה הבמאי דורון צברי.