יחידת הסד"ח של ימ"ר נגב חשפה סיפור קפקאי, בו אדם אמיד מהצפון ניגרר לשרשרת של "הסתבכויות" בגינן שילם מעל ארבע מליון ש"ח במהלך השנתיים האחרונות. האמיד הבין כי הסתבך עם בדואים מהדרום עם זאת לא התלונן במשטרה מחשש שיבולע לו. בעקבות מידע מודיעני שהגיע לימ"ר ננגב לפיו אחד הנאשמים בתיק סוחט כספים מאיש מצפון הארץ, נפתחה חקירה שהסתיימה עם הגשת כתב אישום כנגד שלושת הנאשמים

תחילתו של הסיפור ההזוי כאשר בתאריך 23/4/09 נגנב ג'יפ סופה מביתו של המתלונן בנצרת. הגי"'פ שייך לאחיו של המתלונן , ושביקש לעשות הכול על מנת להחזיר את הרכב הגנוב.

מאחר וביטוח לא היה שכנע אותו הנאשם סרדאד טופצו שעבד באותה תקופה בביתו של המתלונן בשיפוצים , כי אין צורך לפנות למשטרה והציע את "עזרתו" בהחזרת הרכב באמצעות אנשים מקושרים מהנגב .

הפועל החרוץ הפגיש בין הקורבן לנאשם סאלם אלנבארי שהציג עצמו כאדם שמקושר עם אנשי משטרה ושב"כ ועוסק בפעילות ביטחונית . הוא קיבל מהמתלונן תמונות של הג'יפ הגנוב וסכום של 14,000 ₪ ככופר לגנבי הג'יפ.

מס' ימים לאחר המפגש הראשון סיפרו שני הנאשמים למתלונן שהגיעו לשבט אלעזזמה (סיפור שלא היה ולא נברא), חברו עם גנבי הג'יפ והתפתח במקום קרב יריות וכוחות משטרה רדפו אחריהם בליווי מסוק משטרתי ונורתה לעברם אש אוטומטית והתפתח סכסוך בין שבט אלנבארי לשבט אלעזזמה, והכל באשמתו של המתלונן.לפי שכך עליו לממן את המשפט הבדואי שעומד להיערך ולשאת בהוצאות מימון עורכי הדין של סאלם אלנבארי שכן המתלונן הוא זה שנושא באחריות לאיש שפעל בשליחתו.

המתלונן שחש אחראי במידה מסוימת לאירוע שילם עשרות אלפי דינרים אותם העביר לסאלם אלנבארי שאותם דרש ממנו סאלם באמתלות שונות ומשונות של "תשלומים לשייחים , מימון משפטים בדואים" ועוד.

באחד הפעמים זומן המתלונן למפגש עם השייחים במסגרת "משפט בדואי" במהלך המפגש הבחין המתלונן כי "השייחים" העומדים מולו הנם צעירים בשנות השלושים ורחוקים מלהיות שייחים מכובדים , עוד הבחין כי אחד "השייחים" התפלל לכיוון צפון ולא לכיוון מכה.

בשלב זה סירב המתלונן להמשיך לממן את "מלחמות הבדואים בנגב", או אז החלו הוא ובנו לספוג איומים ישירים מסאלם אלנבארי כגון: "תגיד לאבא שהוא חייב לשלם כי אם לא אז הדודים שלי יבואו אליכם לנצרת ויהרגו אתכם...", "סאלם אמר לי שזה כבר מאוחר מדי ואני אהפוך לנרדף והוא סאלם יהפוך לנרדף כי הוא מייצג אותי אצל אלעזזמה ואין לי ברירה ואני חייב לשלם כי אם לא אז יפגעו בנו בי ובו", "סאלם אמר לי אם לא תשלם הם יפגעו בך ואתה בכלל לא תדע מאיפה זה בא...", "כל הזמן אמרו לי סאלם וכולם שאני אשם בכל העניין ואמרו לי כולם שאני יצרתי סכסוך בין שבט עזזמה לשבט אלנבארי ואם אני לא אשלם אז אני אהפוך לקורבן ולנרדף ואני והמשפחה שלי ניפגע...", "אתה חייב לשלם אין לך ברירה ואם לא תשלם אז כשסאלם ישתחרר ממעצר הוא יגיע אליך לנצרת ויסגור איתך את החשבון...", "סאלם אמר לי אני הסתבכתי בגללך ונקלעתי לחובות בגללך ואם לא תשלם אני אשלח אליכם שייחים שהם ישפטו אותך ואתה כבר ראית לאן זה יכול להגיע ולהסתבך וזה יעלה לכם ביוקר, יגיעו אליכם אנשים לנצרת שיפגעו בכם ואנחנו ניקח את הכסף הזה ממך, אתה חייב לשלם בשביל שנפתח הליך חדש של בוררות בדואית...".

כתוצאה מהלחצים והאיומים שהופעלו עליו העביר המתלונן מכיסו לסאלם אלנבארי ואנשיו סכום של 600,000 דינר (4,200,000 ₪) במהלך השנתיים שחלפו.

כאמור מסכת האיומים המשיכה והפכה את חיו של המתלונן ובני משפחתו לסיוט מתמשך, עד ליום בו פנו אליו שוטרי יחידת הסד"ח של ימ"ר נגב. תחילה סרב האיש להגיש תלונה אך משהבין כי נתון הוא בידיים מקצועיות של המשטרה סיפר את שעבר עליו.

בחקירה מאומצת וחכמה הצליחו חוקרי הימ"ר לאסוף ראיות שהביאו להפללתם של השלושה ואמש הוגש נגדם כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים בגין סחיטה באיומים , חבלה בכוונה מחמירה, קבלת דבר במרמה וקשירת קשר לביצוע פשע. המתלונן ש"קיבל" את חייו בחזרה הרעיף תשבחות על המשטרה בכלל וחוקרי יחידת הסד"ח בפרט על שיזמו את החקירה והביאו לסיום את הסיוט המתמשך.