לאחר דחיות של מספר חודשים על-פי בקשות הממשלה, תובא השבוע להכרעה הצעת החוק של ח"כ ניצן הורוביץ להארכת שעון הקיץ עד סוף אוקטובר באופן קבוע, כנהוג בעולם כולו. על הצעת החוק חתמו 20 ח"כים – מכל המחנות הפוליטיים

"הודעתו של שר הפנים אלי ישי, על כוונתו להקים ועדת בדיקה לשעון הקיץ, אסור שתעכב את הצעת החוק. בכל מקרה ניתן לשנות את שעון הקיץ רק באמצעות חקיקה, ועל כן מסקנות הוועדה יהיו חלק מתהליך החקיקה. העברת הצעת החוק בקריאה טרומית השבוע תהיה איפוא מבחן לכוונות הממשלה בעניין." אמר ח"כ ניצן הורוביץ. "מטרת החוק להשיג התאמה מירבית בין שעות הפעילות שלנו לשעות האור, וכך לחסוך בחשמל, לצמצם את תאונות הדרכים, ולזכות בעוד שעת אור אחר הצהריים."

המעבר לשעון חורף בשיאו של הקיץ, עורר מחאה ציבורית עזה. כ-300 אלף איש חתמו על עצומה להארכת שעון הקיץ – והיא שוגרה אל שרי הממשלה.

במכתב תמיכה בהצעת החוק, מצהיר נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, כי "זהו הצעד הראוי לתיקון עיוות כלכלי שאין לו אח ורע בעולם". לדבריו, הארכת שעון הקיץ תחסוך עשרות מיליוני שקלים כתוצאה מחיסכון בעלויות היצור, עליה בפריון העבודה במשק, וחיסכון בהוצאות החשמל של משקי הבית.

"שעון קיץ ברוב ימות השנה הוא הדבר הנכון שייטיב עם כלל הציבור – ילדים ומבוגרים, נהגים והולכי רגל, חילונים ודתיים. הממשלה צריכה לשמוע את קריאות הציבור, ולשים קץ לאיוולת הזו שעולה לנו עשרות מיליוני שקלים ופוגעת בהרגלי החיים של כולנו." אמר טל גרינשפן, דוברו של ח"כ ניצן הורוביץ. " כדי שהחוק יחול כבר מהקיץ הקרוב יש להתחיל מייד בתהליך החקיקה. הצעת החוק תידון בוועדת השרים לחקיקה מחר, יום א' (13 בפברואר), ותעלה לקריאה טרומית במליאת הכנסת ביום ד' הקרוב (16 בפברואר) ."