אדם הופך לסיעודי באופן רשמי כאשר אינו יכול לבצע מטלות שונות בכוחות עצמו ונדרש לסיוע לצורך תפקוד יום יומי שגרתי ובין היתר: לקום ולשכב, להתרחץ, להתלבש ולהתפשט, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. מי שאינו יכול לבצע בעצמו לפחות 50% מהפעולות יחשב כמי שאינו יכול לבצע את הפעולה כולה. מי שאינו יכול לבצע 3 מתוך 6 הפעולות זכאי לקבל 50% מסכום הביטוח הנקוב. מי שיעמוד בתנאי של 4 פעולות יהיה זכאי למלא סכום הביטוח ללא קשר ליכולת התפקוד שלו בפעולות הנ"ל. גם מי שהוגדר כתשוש נפש יהיה זכאי למלוא סכום הביטוח. חברות ביטוח רבות שיפרו את הגדרות הסף הרשמיות מתוך מטרה למשוך אליהם לקוחות ומסיבות אחרות.

קרא עוד...

גורם הסיכום הנפוץ ביותר להתפתחות סרטן צוואר הרחם הוא וירוס הפפילומה. מדובר על מווירוס אשר אישה יכולה להדבק בו בשל יחסי מין לא מוגנים. הנגעים הטרום סרטניים אשר מופיעים בצוואר הרחם בשל הדבקות בווירוס זה, עלולים להפוך סרטניים אם אינם מאובחנים בזמן או לא מטופלים בצורה הנדרשת. אין ספק שישנה חשיבות מכרעת הן לאבחון מהיר של המחלה והן למתן טיפול יעיל בנגעים.

קרא עוד...

נושא הסיעוד מעסיק רבות אנשים בשלבים מתקדמים של חייהם. אנשים המטפלים בהורים קשישים חווים את הקשיים והאתגרים בכרוכים בסיטואציות מורכבות אלו ויודעים כי, לרוב, יש מחסור בכסף ממשלתי ורשמי. משום כך, רבים רוכשים פוליסות ביטוח סיעודי שנועדו להשלמת סכומים בעתיד לבוא. יותר מכך, אדם יכול להפוך לסיעודי בין רגע בגלל תאונה כלשהיא, כך, שהדאגה איננה תלויה באוויר והיא לגמרי אמיתית. קיימות פוליסות מגוונות והפרמיה עבורן משתנות בהתאם לפרמטרים שונים, ובהם גובה סכום הביטוח ואורכו.

קרא עוד...

תיקון חוק חדש מסדיר את האפשרות של עובדים למשוך את כספי הפיצויים, גם ללא אישור שחרור מצד המעסיק, לאחר שחלפו ארבעה חודשים מיום סיום ההעסקה. יחד עם זאת חשוב להבין שמשיכת כספי הפיצויים עלולה להקטין משמעותית את החיסכון שלכם לפנסיה. מהם עיקרי התיקון? מדריך

קרא עוד...

איך מקבלים זכאות לאזרחות פורטוגלית

אם אתם מתעניינים לגבי אזרחות פורטוגלית, נראה שאתם ערים לשינויים האחרונים בתחום, לכך שבאפריל 2015 יצא לאוויר חוק שמאפשר לצאצאי היהודים שברחו מהמדינה (בשל רדיפה) בסוף המאה ה15 להגיש בקשה עבור אזרחות. עם זאת, גם יש לדעת שלאחרונה התהליך מעט יותר מורכב, וזאת כי עד לאחרונה (2.2018) לא היה צורך להגיש עץ משפחתי מפורט, כפי שכיום כבר כן יש להגיש. במה מדובר? כל בקשה צריכה לכלול עץ משפחתי יסודי ביותר, מושתת על כמה שיותר מסמכים – עובדה שמובילה לא מעט אנשים לעמוד מול הרבה יותר קשיים.

קרא עוד...

הכרה במחלת מקצוע על ידי המוסד לביטוח לאומי יכולה להיות תהליך ארוך ומייגע. כמה מייגע? תשאלו את יאנה (שם בדוי), מורה בת 58 אשר לקתה בפריצות דיסק ובאסטמה חריפה ונאלצה לעבור לא פחות מ-42 ועדות רפואיות, עד שלבסוף, בעזרת מומחי "זכותי", זכתה לפיצוי הכספי המיוחל.

קרא עוד...

הזכויות שכל עובד צריך להכיר

מקום העבודה שלנו הוא מקור הפרנסה שלנו והמקום בו אנחנו מבלים את רוב שעות היום. על מנת שנוכל לקבל את כל הזכויות המגיעות לנו מבלי שמעסיקים שונים יוכלו לפגוע בהן, ישנם דיני עבודה והסכמים קיבוציים המסדירים את היחסים בין המעסיק לעובד ודואגים לזכויות שונות, ולו המינימליות ביותר, המגיעות לעובד במקום עבודתו. במידה ואחת מזכויותיו של העובד נפגעו, הוא יכול להגיש תביעה לבית הדין לעבודה או להתלונן למשרד העבודה הרווחה, ואלה יטפלו בנושא. אז מהן הזכויות שכל עובד צריך להכיר?

קרא עוד...