תיקון חוק חדש מסדיר את האפשרות של עובדים למשוך את כספי הפיצויים, גם ללא אישור שחרור מצד המעסיק, לאחר שחלפו ארבעה חודשים מיום סיום ההעסקה. יחד עם זאת חשוב להבין שמשיכת כספי הפיצויים עלולה להקטין משמעותית את החיסכון שלכם לפנסיה. מהם עיקרי התיקון? מדריך

קרא עוד...

איך מקבלים זכאות לאזרחות פורטוגלית

אם אתם מתעניינים לגבי אזרחות פורטוגלית, נראה שאתם ערים לשינויים האחרונים בתחום, לכך שבאפריל 2015 יצא לאוויר חוק שמאפשר לצאצאי היהודים שברחו מהמדינה (בשל רדיפה) בסוף המאה ה15 להגיש בקשה עבור אזרחות. עם זאת, גם יש לדעת שלאחרונה התהליך מעט יותר מורכב, וזאת כי עד לאחרונה (2.2018) לא היה צורך להגיש עץ משפחתי מפורט, כפי שכיום כבר כן יש להגיש. במה מדובר? כל בקשה צריכה לכלול עץ משפחתי יסודי ביותר, מושתת על כמה שיותר מסמכים – עובדה שמובילה לא מעט אנשים לעמוד מול הרבה יותר קשיים.

קרא עוד...

הכרה במחלת מקצוע על ידי המוסד לביטוח לאומי יכולה להיות תהליך ארוך ומייגע. כמה מייגע? תשאלו את יאנה (שם בדוי), מורה בת 58 אשר לקתה בפריצות דיסק ובאסטמה חריפה ונאלצה לעבור לא פחות מ-42 ועדות רפואיות, עד שלבסוף, בעזרת מומחי "זכותי", זכתה לפיצוי הכספי המיוחל.

קרא עוד...

הזכויות שכל עובד צריך להכיר

מקום העבודה שלנו הוא מקור הפרנסה שלנו והמקום בו אנחנו מבלים את רוב שעות היום. על מנת שנוכל לקבל את כל הזכויות המגיעות לנו מבלי שמעסיקים שונים יוכלו לפגוע בהן, ישנם דיני עבודה והסכמים קיבוציים המסדירים את היחסים בין המעסיק לעובד ודואגים לזכויות שונות, ולו המינימליות ביותר, המגיעות לעובד במקום עבודתו. במידה ואחת מזכויותיו של העובד נפגעו, הוא יכול להגיש תביעה לבית הדין לעבודה או להתלונן למשרד העבודה הרווחה, ואלה יטפלו בנושא. אז מהן הזכויות שכל עובד צריך להכיר?

קרא עוד...

שיוויון זכויות בעבודה לבעלי מוגבלויות

המודעות החברתית לצורך לשלב אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים, וכן לתרומה החשובה של שילובם המלא בתוך חיי קהילה תקינים והוגנים, פועלת גם לטובת השגת שיווין זכויות בעבודה, המתבטא באופן ברור בחקיקה הישראלית. במעגל התעסוקה המתקיים בכל ענפי המשק כמעט, עובדים אנשים עם מוגבלויות מסוגים שונים. המדינה מצידה, מעודדת את ההעסקה בכך שהיא מעניקה מימון וסבסוד עבור בעלי עסקים המעוניינים לשלב נכים בעבודה, זאת בכדי להקל הן על המעביד והן על העובד עם המוגבלות, לצורך שילוב מיטבי ושיתוף פעולה פורה וארוך טווח.

קרא עוד...

מאבק מול חברת ביטוח הוא אף פעם לא דבר פשוט. בין אם מדובר בתביעה במהלכה אנחנו מבקשים פיצויים על גניבת רכב, פריצה לדירה, רשלנות רפואית וכן כשאנחנו מבקשים לתבוע חברת ביטוח על אובדן כושר עבודה.

קרא עוד...

קשה להמעיט בחשיבותו של עורך דין בעת הליך גירושין. מלבד הדאגה לאינטרסים הכלכליים של כל אחד מהצדדים, עורך דין דואג גם למגוון רחב של דברים בעת ההליך, והוא יכול להקל משמעותית על בני הזוג.

קרא עוד...